PRÍSADY DO KOZMETIKY

Naticide, konzervant, 5 ml

Skladom: 109 bal.
Kód produktu: KON105_5
INCI: Parfum
Krajina pôvodu: Taliansko
Dátum minimálnej trvanlivosti: 12/2023 + 7/2024
Šarža: 4419504 + 4439707
Jednotková cena: 938,00 € / l

4,69 € s DPH

Popis produktu

Konzervanty sú látky, ktoré pomáhajú predĺžiť životnosť vašich kozmetických produktov. Bojujú proti baktériám, kvasinkám, hubám a plesniam v kozmetike a to tak, že na určitú dobu dokážu zastaviť ich množenie. Sú potrebné všade tam, kde do výrobkov pridávate vodu. Tieto ich vlastnosti ich však predurčujú k tomu, že v čistom stave môžu byť jedovaté alebo toxické, ich dávkovanie do kozmetických produktov je minimálne.

Naticide, známy tiež pod názvom Plantaserv Q, je prírodný konzervant, ktorý chráni všetky emulzie (krémy a mlieka) a umývacie gély s obsahom vody alebo hydrolátov. Je možné ho použiť pri formulácii organických receptúr.
Jeho lahodná sladká vôňa pridá vašim prípravkom ľahkú arómu vanilky a mandlí.

Ide v podstate o vôňu prírodného pôvodu, ktorá má širokospektrálny záber voči baktériám Gram-positive a Gram-negative, plesniam a kvasinkám. Môže sa použiť samostatne, alebo v kombinácii s inými konzervačnými látkami. Pretože ide technicky o vôňu, je možné udávať, že výrobky sú bez obsahu konzervantov. Vo finálnom zložení výrobkov sa vždy uvádza pod INCI: Parfum.

Je rozpustný v olejoch a alkohole, vo vode je rozpustný len do 0,6%. Pridávajte do receptov vo fáze chladnutia a poriadne premiešajte (dlhšie ako iné konzervanty), aby ste sa uistili, že sa dobre rozpustil.

pH finálneho produktu by malo byť od 4 - 9

Odporúčané dávkovanie: 0,3 - 1 % (alebo 0,2-0,5% v kombinácii s inými konzervantami)

Všetky dodávané suroviny sú v kozmetickej kvalite, nevhodné na vnútorné použitie. Pri manipulácii používajte vhodné ochranné prostriedky.


Viete, čo je to konzervant, aký má na Vaše výrobky účinok, ktorý výrobok je potrebné konzervovať a ako si vybrať ten správny konzervant?
Navštívte náš blog a dozviete sa viac:
Konzervanty v kozmetike

Tento web používa súbory cookies. Prehliadaním webu vyjadrujete súhlas s ich používaním. Viac informácií.