BALZAM NA PERY

Naspäť09. 08. 2019 Návody
Keďže tu máme horúce leto a chceme, aby nám balzam vydržal v týchto vysokých teplotách v čo najtuhšom skupenstve, je potrebné zvoliť ingrediencie, ktoré majú vyššiu teplotu topenia.
Čiže napríklad miesto kokosového oleja, ktorý je ideálny práve pre zimné balzamy, použijeme vosky a kakaové maslo, bambucké maslo.
Na určenie správneho pomeru surovín je aj napriek uvedeným množstvám potrebné trošku experimentovať. Nie je to len otázka teploty, ale aj Vašich preferencií a subjektívneho pocitu. Keď sa Vám teda bude zdať, že je pre Vás balzam príliš tuhý, pri ďalšej výrobe nahraďte bambucké/kakaové maslo kokosovým olejom alebo znížte dávku vosku, ktorý vytvára na perách pocit ako po aplikácii starého známeho jelenieho loja. Nie každému je tento pocit na perách príjemný.

Poďme ale k samotnému receptu.

Na výrobu balzamu budeme potrebovať:

30 g prírodného včelieho vosku
môžete použiť aj alternatívu – kandelilový vosk, karnaubský vosk, jojobový vosk
20 g kakaového masla
na výber máte prírodné, ale aj deodorizované, záleží, či chcete cítiť kakaovú arómu
49,5 g oleja
môžete zvoliť akýkoľvek výživný olej, napríklad mandľový, avokádový, jojobový, výborný je ricínový olej, ktorý je ale hustejší, preto dávku znížte, no je perfektný na výživu pier, na trhu je momentálne veľmi široký výber od rafinovaných, cez lisované za studena až po bio kvalitu, je už len na Vás, akú kvalitu ingrediencií si vyberiete
0,5 g esenciálneho oleja*
zvolili sme kombináciu myrhy a pomaranča (sweet orange) v pomere 1:4
*na prepočet 0,1 g esenciálneho oleja je približne 2-3 kvapky
Esenciálny olej môžete nahradiť aj príchuťami do balzamov.


Postup:

Všetky ingrediencie okrem esenciálneho roztopte a zmiešajte vo horúcom vodnom kúpeli, odstavte a pridajte kvapky esenciálneho oleja.TIP:

Keďže v ponuke máme naše nové farebné tyčinky na balzam, priam si žiadajú vyplniť ich farebným balzamom. Preto neváhajte a experimentujte aj s našimi Mica práškami. Pokiaľ sa rozhodnete pre farebný balzam, je potrebné Micu vo zvolenom množstve zamiešať do tekutej fázy, ideálne do oleja a takýto zafarbený olej primiešať do roztopenej zmesi.
Prikladáme niekoľko farebných tipov:
Smotanový obal na balzam – mica prášok Creme de la creme alebo Arctic white
Žltý obal na balzam – mica prášok Sunburst sparkle, Bonny buttercup
Ružový obal na balzam – mica prášok Pink pearl, Fiery fusion, Silken deep rose
Fialový obal na balzam – mica prášok Burlesque
Zelený obal na balzam – mica prášok Bejeweled, Harlequin shimmerReceptov na výrobu balzamu na pery je neúrekom. Preto skúšajte, experimentujte a časom určite dosiahnete najvhodnejšiu konzistenciu.

Nezabudnite sa potom s nami o ňu podeliť ;-)
Tento web používa súbory cookies. Prehliadaním webu vyjadrujete súhlas s ich používaním. Viac informácií.