POLYAQUOL 2W

Naspäť06. 09. 2019 Články
Ďalšia novinka z rady emulgátorov.

Tento emulgátor je čisto prírodný produkt odvodený z rôznych rastlinných olejov bez palmového základu a vhodný do vegánskych formulácií. Je certifikovaný Ecocert aj COSMOS.

👍 Je klinicky dokázané, že bráni poškodeniu kožnej bariéry UV žiarením a zároveň regeneruje bunky poškodené práve UV žiarením.

👍 Je taktiež ako Neocare P3R veľmi univerzálny, dobre kombinovateľný a tým pádom ľahko použiteľný.
Môže sa pridať rovnako do olejovej, ako aj do vodnej fázy. V závislosti od toho, akú konzistenciu chcete získať. Viskozita je totiž vyššia, ak sa Polyaquol 2W pridá do olejovej fázy.
Jedná sa o emulgátor, ktorý najlepšie pracuje v horúcej fáze (od 75 do 82 ̊C), kedy viete dosiahnuť jeho úplnú homogenizáciu. Ak máte vo formulácii surovinu, ktorú treba zahriať na vyššiu teplotu, následne sa však pred pridaním Polyaquolu 2-W musí teplota stiahnuť na spomínané stupne (pričom pri zmiešavaní sa odporúča pridávať olejová fáza do vodnej, preto O/W emulgátor).

👍 Polyaquol je samoemulgujúci a vo vode vytvára stabilný gél. Z toho vyplýva, že ho môžete použiť napríklad na výrobu krémových čistiacich produktov bez olejovej fázy (takúto vlastnosť má napríklad aj náš Olivem 1000).

👍 Je to veľmi ľahký emulgátor a je až ohromujúce, koľko viskóznych profilov z neho dokážete vytvoriť – od ľahkej tekutiny až po hustú krémovú konzistenciu. Práve táto jeho vlastnosť ho predurčuje na širokospektrálne využitie v prírodnej kozmetike.

👍 Dokonca je veľmi tolerantný aj voči elektrolytom (napríklad jedlá soľ), čo je ozaj neštandardné pre O/W emulzie, ktoré sa zvyčajne po pridaní soli rozpadnú.

No čo hovoríte, hotový 🔝 medzi emulgátormi! Určite sa oplatí vyskúšať ho 👌

A my Vám k nemu prinesieme aj nejaké jednoduchšie formulácie, nech môžete doma experimentovať ;-)

V našej ponuke 50 g a 100 g balenie.
Tento web používa súbory cookies. Prehliadaním webu vyjadrujete súhlas s ich používaním. Viac informácií.