Výroba mydla z mydlovej hmoty

Naspäť19. 02. 2016 Návody

Táto metóda je ideálna pre začiatočníkov. Pripravenú mydlovú hmotu si kúpite, pridáte farbivo a esenciu podľa želania. Aj tento proces má však ústrania, preto vám prinášame fotonávod, ktorý vám pri výrobe mydla z mydlovej hmoty pomôže.

1. Pripravíme si potrebné suroviny a nástroje: mydlová hmota, farbivo (mica), esenciálny olej, alkohol na odstránenie bublín (kúpite v obchode s farbami a lakmi), hrnček v ktorom mydlovú hmotu rozpustíme, nádobku na rozmiešanie farbiva, formu, lyžicu, ochranné rukavice.

2. Pred samotným rozpustením hmoty si pripravíme farbivo. Asi polovicu čajovej lyžičky farbiva vymiešame v malom množstve oleja (ja som použila repkový)

3. Mydlovú hmotu nakrájame na menšie kúsky, dáme do hrnčeka (uskladnite ho tak, aby ste si ho nepomýlili s hrnčekom na varenie jedla)

4. Takto pripravenú mydlovú hmotu rozpúšťame na malom plameni, pozor, hmota sa nesmie dostať k bodu varu, ináč by nevytvrdla.

5. Do roztopenej mydlovej hmoty pridáme esenciálny olej a pripravené farbivo. V prípade, že by vám hmota zatuhla, môžete ju na chvíľu opäť zahriať. Farbivo v hmote poriadne rozmiešame a hmotu vylejem do pripravených foriem.

6. Akonáhle hmotu nalejeme do foriem, postriekame vrch mydla alkoholom, ktorý zabráni vzniku vzduchových bublín.

7. Približne po hodine môžeme vytuhnuté mydlo vybrať z foriem a necháme poriadne vytvrdnúť aspoň 24 hodín. Mydlo je pripravené na používanie.

Verím, že vás návod inšpiroval a s chuťou sa pustíte do výroby vlastných mydiel :)

Vaša Lucia

Tento web používa súbory cookies. Prehliadaním webu vyjadrujete súhlas s ich používaním. Viac informácií.