Príchute do balzamov a vonné oleje - rozdiely

Naspäť02. 03. 2020 Články
Do ponuky zavádzame nové príchute do balzamov a vonné oleje.
Viete, v čom sa líšia príchute do balzamov a vonné oleje?

PRÍCHUTE DO BALZAMOV 💄💋👄
spadajú pod kontrolu spoločnosti FDA (Food and Drugs Administration – Správa potravín a liečiv), nie IFRA, pretože sa používajú do výrobkov, ktoré môžu byť strávené organizmom, síce nie vedome, ale napríklad pri balzame či rúži na pery sa tomu nevyhnete. Zložky obsiahnuté v príchutiach sú touto spoločnosťou schválené a považované za GRAS (Generally Recognized As Safe, v preklade: považované za všeobecne uznané ako bezpečné).
Okrem asi najštandardnejšieho použitia do balzamov, rúžov či leskov na pery môžete príchute použiť tiež ako prísadu do masážnych olejov, telových sprejov, parfumov či do kúpeľných produktov pre seba či dokonca pre svojich chlpatých maznáčikov ;-)
Sú bez ftalátov, neobsahujú lepok, formaldehyd a ani látky uvoľňujúce formaldehyd.
Príchute do balzamov síce voňajú, ale nechutia. Istú chuť môžete cítiť iba v tých príchutiach, do ktorých sa pridá sladidlo.
Naše príchute sa vyrábajú pomocou destilovaného frakcionovaného kokosového oleja, ktoré slúži ako rozpúšťadlo na uvoľnenie vône.
Príchute do balzamov zvyčajne nemajú takú silnú intenzitu ako vonné oleje, preto do sviečok či potpourri použite radšej vonné oleje.
Na druhej strane sú však častejšou voľbou vo výrobkoch pre domáce zvieratá, keďže sa považujú za bezpečnejšie.

VONNÉ OLEJE 🌹🌺🌼
spadajú pod kontrolu organizácie IFRA (International Fragrance Association - Medzinárodná asociácia pre vonné látky).
Tieto zvyčajne nie sú vhodné na použitie v kozmetike aplikovanej na pery. Zistíte to úplne jednoducho – v sekcii „Na stiahnutie“ pri každom vonnom oleji uvádzame dokument IFRA, kde je uvedená maximálna miera použitia pre dané druhy výrobkov (jedná sa buď to o Triedu 1.A alebo Triedu 1).
Tieto vône sa vyrábajú pomocou rozpúšťadiel, ktoré zabezpečujú lepšie uvoľnenie vône než v prípade príchutí. Sú preto vhodné na použitie do mydiel a kozmetických prípravkov ako krémy, pleťové mlieka, šampóny a sprchové gély, šumivé bomby do kúpeľa, parfumy, ale aj do aromalámp, potpourri, vonných tyčiniek, či do sviečok (pozn.: potpourri sú prútené košíky alebo drevené misky naplnené sušenými kvetmi, listami alebo korením v zmesi s príjemnou vôňou olejov).A ešte jedna pre nás podstatná informácia - žiadna z vôní nie je testovaná na zvieratách 🐻🐰🐭
Starostlivo pre Vás vyberáme to najlepšie 👌

Nové vône už čoskoro na našom e-shope ;-) a nebude ich málo ;-)

Článok pre vás pripravila 

Martina Oboňová 
Tento web používa súbory cookies. Prehliadaním webu vyjadrujete súhlas s ich používaním. Viac informácií.