Starostlivosť o pokožku a vlasy v zimnom období

Naspäť27. 11. 2019 Články
Jeseň, ale najmä zima sa môže výrazným spôsobom podpísať na Vašej pleti. Vietor, chlad, nedostatok slnečných lúčov nielen v dôsledku skrátených dní, na druhej strane prehriaty interiér a prechody z výrazného tepla do zimy a naopak – to je len niekoľko faktorov, ktoré vedú k suchej, dehydratovanej pokožke na tvári, popraskaným perám či pokožke na rukách, pričom toto počasie neprospieva ani vlasom.

Aby náš organizmus v tomto období netrpel, je potrebné ho vyživovať okrem kvalitnej stravy aj zvonka.Pripravili sme pre Vás prehľad tých najlepších nosných olejov, ktoré Vašu pokožku a vlasy dokonale vyživia a ochránia pred nežiaducimi vplyvmi počasia.

Avokádový olej

Extrémne hydratuje, preniká hlboko do pokožky. Poskytuje intenzívnu výživu vďaka vysokému obsahu vitamínov A, D a E. Obsahuje až 59% kyseliny olejovej, ktorá je vynikajúca pre suchú alebo starnúcu pokožku, pretože preniká ľahko do pokožky, doplňuje stratenú vlhkosť bez toho, aby upchávala póry.

Arganový olej

Toto tekuté zlato bezpochyby patrí do zoznamu najlepších olejov v starostlivosti o zimou namáhanú pleť, pretože je bohatý na proteíny, ktoré zlepšujú elasticitu, napínajú pokožku a vyrovnávajú tvorbu kožného mazu. Bohaté, komplexné a jedinečné chemické zloženie arganového oleja obnovuje pokožky, pomáha zjemniť vrásky a chráni pred škodlivými vplyvmi počasia.

Jojobový olej

Je po technickej stránke klasifikovaný ako tekutý vosk, no napriek tomuto statusu je prekvapivo nemastný, výborne hydratuje a zanecháva pocit hodvábnej a hladke pleti, dokonca pomáha čistiť póry. Je vhodný pri kožných problémoch a teda výborný na ochranu pokožky.

Konopný olej

Výživný a hlboko hydratačný olej, ktorý sa rýchlo vstrebáva do pokožky. Podporuje hojenie, zjemňuje a upokojuje extrémne suchú, podráždenú a svrbivú pokožku. Je bohatý na omega mastné kyseliny, bielkoviny a vitamíny, ktoré vyživujú a zlepšujú funkciu bariéry pokožky.

Makadamiový olej

Obsahuje až 18% kyseliny palmitolejovej, ktorá je esenciálnou mastnou kyselinou nachádzajúcou sa v kožnom maze. Pomáha nielen chrániť pokožku pred poškodením zimným počasím, ale tiež zvlhčuje suchú pokožku, takže je to vynikajúci zimný ochranný olej.

Šípkový olej

Je silným regenerátor kožných buniek, ktorý tiež pomáha predchádzať predčasnému starnutiu pleti, zjemňuje vrásky a jeho pravidelná aplikácia pomáha blednutiu strií a jaziev. Hydratačné a regeneračné vlastnosti robia z tohto oleja to najlepšie ošetrenie Vašej pokožky cez noc, ktoré pomáha nahradiť to, čo vašej pokožke zobralo drsné zimné počasie.

Kokosový olej

Olej, ktorý nemôžeme vynechať, je totiž vhodný na extrémne citlivú pokožku. Má vysoký obsah nasýtených mastných kyselín. Ideálny je tiež na vlasy zničené a oslabené vetrom a chladným počasím. Vďaka veľmi nízkej teplote topenia (24 ̊C) je vhodný do zimných balzamov.

Oleje môžete pridávať do telových olejov, masiel, krémov, masiek alebo v malej miere (niekoľko kvapiek) nanášať pravidelne priamo na pokožku. Treba však brať ohľad na to, že najmä lisované za studena si ponechávajú svoju prirodzenú farbu.

V našej ponuke nájdete ako organické lisované za studena, tak aj rafinované verzie olejov.

Je medzi spomenutými olejmi aj Váš obľúbený? Máte svoj tajný recept na zimný krém na tvár, ruky či balzam na vlasy alebo výživný balzam na pery? Podeľte sa s nami o svoju tvorbu na marketing@handymade.sk a odmena Vás neminie :-)
Tento web používa súbory cookies. Prehliadaním webu vyjadrujete súhlas s ich používaním. Viac informácií.