CUPUACU MASLO

Naspäť21. 10. 2019 Články
Vyskúšali ste už CUPUACU maslo?

Toto vegánske maslo s veľmi exotickým názvom je veľmi príbuzné kakaovému maslu (kakaové maslo sa vyrába z kakaovníka pravého Theobroma cacao a cupuacu z kakaovníka Theobroma grandiflorum).

Pričom kakaové maslo je tvrdé a jeho bohatá vôňa po tmavej čokoláde ihneď naštartuje aj vaše chuťové poháriky, cupuacu vonia tiež ako čokoláda, ale zelenšia, sviežejšia a prenikavejšia. Je to skôr taký náznak čokolády.

Rozdiel však nie je len vo vôni.👉 Cupuacu maslo má totiž oveľa širšie spektrum mastných kyselín, čo v tomto prípade predstavuje oveľa vyššie percento mastných kyselín s kratším reťazcom. Maslo je omnoho mäkšie, čo umožňuje preniknúť hlboko do pokožky.

👉 Z výživového hľadiska má maslo veľa omega mastných kyselín a antioxidačných polyfenolov. Okrem základných vitamínov a výživných látok, ako sú vitamíny B, aminokyseliny, flavanoidy, vápnik, selén a najmenej deväť antioxidantov vrátane vitamínov A a C, cupuacu navyše poskytuje ochrannú bariéru proti UV lúčom a pomáha predchádzať poškodeniu kože slnkom.

Za túto výživovú hodnotu si vyslúžil status 👑Kráľ superplodov 🏆

👉 Zaujímavým zistením je aj fakt, že toto maslo má vysokú schopnosť absorpcie vody, čím sa stáva výbornou voľbou pre suchú pokožku. V tomto smere je v podstate bezkonkurenčné, pretože zadržiava vodu v objeme až 240% svojej hmotnosti.

Tieto dve vlastnosti maslo predurčujú na podporu liečby pokožky, ktorú dokáže chrániť, vyživovať a ošetrovať do hĺbky.

👉 Okrem pokožky je výbornou voľbou aj do vlasovej kozmetiky.

Tak čo, stojí za to skúsiť ho, čo poviete? ;-)

V ponuke 50 gramové a 100 gramové balenie.
Tento web používa súbory cookies. Prehliadaním webu vyjadrujete súhlas s ich používaním. Viac informácií.