FARBIVÁ A VÔNE

Esenciálny olej, bergamot, FCF, 10 ml

Skladom: 355 bal.
Kód produktu: EON003_10
INCI: Citrus Aurantium Bergamia Fruit Oil
Krajina pôvodu: Taliansko
Dátum minimálnej trvanlivosti: 2/2025
Šarža: LOT0013013
Jednotková cena: 199,00 € / l

1,99 € s DPH

Popis produktu

Esenciálny olej, bergamot, FCF,

Esenciálny olej Bergamot je získavaný lisovaním za studena vonkajšej časti šupky plodov Citrus bergamia Risso a Rutaceae. Má svetlo až tmavožlté sfarbenie a citrusovú, jemne ovocnú, kvetinovú vôňu.
Je vhodný pre muža aj pre ženu, má silné povzbudzujúce a osviežujúce účinky, pôsobí tiež ako antidepresívum.
Je to účiné antiseptikum pri zápaloch kože (ekzém, akné, hnisavé vredy, zápaly), pôsobí ako liečivo pri zápaloch dýchacích ciest, infekciách močových ciest a pod.

Tento esenciálny olej je fotosenzitívny vo vyšších koncentráciách, preto sa v takomto prípade vyvarujte pobytu na slnku.

Všetky dodávané suroviny sú v kozmetickej kvalite, nevhodné na vnútorné použitie. Pri manipulácii používajte vhodné ochranné prostriedky.

Špecifikácia: Bergaptene Free, Furocoumarin Free

Obsiahnuté alergény: Limonene, linalyl acetate, linalool, beta-pinene, gamma-terpinene, myrcene, sabinene, alpha-pinene


Esenciálne oleje alebo tiež éterické oleje sú prírodné aromatické látky, ktoré pochádzajú z rôznych častí rastlín - kmeňov, koreňov, semien, kvetov, listov a pod. Rastlinám dodávajú ich charakteristickú vôňu a okrem toho majú aj ochranné účinky. Ich chemické zloženie je pomerne komplikované. Silice sa získavajú z rastlín najčastejšie destiláciou, extrakciou alebo lisovaním. Esenciálne oleje sú čisté a veľmi ľahko sa vstrebajú do pokožky. Sú rozpustné v tukoch.

Silná, svieža, gáfrová vôňa tohto oleja ho radí medzi jeden z najúčinnejších esenciálnych olejov pri všetkých dýchacích ťažkostiach. Podporuje koncentráciu a priaznivo pôsobí aj pri migrénach, čistí vzduch a pomáha hojeniu rán. Je to jedna zo základných vôní a aromaterapii.

Ako môžete esenciálne oleje využiť?
Výroba kozmetiky a mydiel – potrebné množstvo esenciálneho oleja závisí od konkrétneho receptu a vyrábaného množstva.
Inhalácia - nakvapkajte 3 až 8 kvapiek EO do aromalampy, záleží na veľkosti miestnosti.
Kúpeľ - 3 až 8 kvapiek rozmiešajte v 1 dcl mlieka alebo v lyžičke medu.
Masáž - do rastlinného oleja lisovaného za studena (cca 50 ml) pridajte 5 - 15 kvapiek esenciálneho oleja a dobre premiešajte. Príjemnú masáž.
Sauna – do sauny sa používajú najčastejšie svieže a čistiace oleje. Na výber máte z ihličnanov, rozmarínu, eukalyptu, šalvie, mäty alebo citrusových vôní. Podľa veľkosti sauny a vášho vkusu použite 10 - 20 kvapiek.
Starostlivosť o pleť - 1 kvapka EO.
Lokálne použitie - 5 až 10 kvapiek EO.
Maska na vlasy - 2 kvapky EO.

Viete, akú majú životnosť esenciálne oleje, ako ich správne skladovať, či aké esenciálne oleje kombinovať? Všetko o esenciálnych olejoch si prečítate na našom blogu.