FARBIVÁ A VÔNE

Esenciálny olej, Breza kôra 100 ml

Skladom: 2 bal.
Kód produktu: EON022_100
Predpokladaný dátum naskladnenia: 26. 04. 2024
Možnosť predobjednať: 8 bal.
INCI: Betula Lenta Bark Oil
Krajina pôvodu: USA
Dátum minimálnej trvanlivosti:
07/2026
Šarža:
16168
Jednotková cena: 196,50 € / l

19,65 € s DPH

Popis produktu


Esenciálny olej z kôry brezy tuhej (Betula lenta) sa skladá hlavne z metylsalicylátu. Je to veľmi silný olej a mal by sa používať len s opatrnosťou a so znalosťou jeho kontraindikácií.

Ponúka silné analgetické, protizápalové, dezinfekčné a energizujúce účinky.

Brezový esenciálny olej patrí do čeľade Betulaceae. Tento olej má sladkú, drevitú, mätovú vôňu a je klasifikovaný ako vrchný tón. Dobre sa mieša s gáfrovým, citrusovým, zemitým, kvetinovým, bylinkovým, mätovým, korenistým a drevitým olejom. Pomáha znižovať bolesti kĺbov a svalov, ako aj bolesti spojené s bolesťami hlavy a zubov. Pôsobí tiež proti kŕčom a uvoľňuje kŕče v celom tele.

Všetky dodávané suroviny sú v kozmetickej kvalite, nevhodné na vnútorné použitie. Pri manipulácii používajte vhodné ochranné prostriedky.

ČO SÚ ESENCIÁLNE OLEJE?

Esenciálne oleje používajte na inhaláciu alebo do vašich kozmetických produktov, konzumáciu žiadnych esenciálnych olejov akýchkoľvek značiek neodporúčame.

Esenciálne oleje alebo tiež éterické oleje sú prírodné aromatické látky, ktoré pochádzajú z rôznych častí rastlín - kmeňov, koreňov, semien, kvetov, listov a pod. Rastlinám dodávajú ich charakteristickú vôňu a okrem toho majú aj ochranné účinky. Ich chemické zloženie je pomerne komplikované. Silice sa získavajú z rastlín najčastejšie destiláciou, extrakciou alebo lisovaním. Esenciálne oleje sú vysoko koncentrované a priamo na pokožku sa používajú až po zriedení s nosnými rastlinnými olejmi (mandľový, marhuľový, jojobový a pod.). Výnimku tvorí iba esenciálny olej z tea tree a levandule, ktoré môžete aplikovať priamo.

Pri manipulácii s olejmi používajte vhodné ochranné prostriedky.

Esenciálne oleje sú rozpustné v tukoch, preto ak ich chcete použiť do produktov bez obsahu olejov a masiel, použite rozpúšťadlo / solubilizátor. 

Viete, akú majú životnosť esenciálne oleje, ako ich správne skladovať, či aké esenciálne oleje kombinovať? Všetko o esenciálnych olejoch si prečítate na našom blogu.