FARBIVÁ A VÔNE

Esenciálny olej, mandarínka červená, 10 ml

Skladom: 567 bal.
Kód produktu: EON039_10
INCI: Citrus nobilis Peel Oil Expressed
Krajina pôvodu: USA
Dátum minimálnej trvanlivosti:
01/2027
Šarža:
17371
Jednotková cena: 199,00 € / l

1,99 € s DPH

Popis produktu


Esenciálny olej z kôry mandarínky červenej (Citrus reticulata) pochádza z USA a ponúka intenzívnu, sviežu, citrusovú vôňu. Zelená mandarínka je známa svojimi upokojujúcimi vlastnosťami na nervový systém a schopnosťou podporovať zdravé tráviace, imunitné a dýchacie funkcie. Ponúka povznášajúci a skvelý doplnok k mnohým zmesiam pre zdravie, očistu a zlepšenie nálady.

Esenciálny olej, mandarínka červená patrí do čeľade Rutaceae. Je klasifikovaný ako vrchný tón a dobre sa mieša s gáfrovým, citrusovým, bylinkovým, kvetinovým, korenistým a drevitým olejom. Esenciálny olej z tejto mandarínky má silné antiseptické vlastnosti, ktoré môžu pomôcť napríklad aj pri svrbení pokožky hlavy. Môže tiež pomôcť pri zmierňovaní nevoľnosti a uvoľnení svalov.

Všetky dodávané suroviny sú v kozmetickej kvalite, nevhodné na vnútorné použitie. Pri manipulácii používajte vhodné ochranné prostriedky.

ČO SÚ ESENCIÁLNE OLEJE?

Esenciálne oleje používajte na inhaláciu alebo do vašich kozmetických produktov, konzumáciu žiadnych esenciálnych olejov akýchkoľvek značiek neodporúčame.

Esenciálne oleje alebo tiež éterické oleje sú prírodné aromatické látky, ktoré pochádzajú z rôznych častí rastlín - kmeňov, koreňov, semien, kvetov, listov a pod. Rastlinám dodávajú ich charakteristickú vôňu a okrem toho majú aj ochranné účinky. Ich chemické zloženie je pomerne komplikované. Silice sa získavajú z rastlín najčastejšie destiláciou, extrakciou alebo lisovaním. Esenciálne oleje sú vysoko koncentrované a priamo na pokožku sa používajú až po zriedení s nosnými rastlinnými olejmi (mandľový, marhuľový, jojobový a pod.). Výnimku tvorí iba esenciálny olej z tea tree a levandule, ktoré môžete aplikovať priamo.

Pri manipulácii s olejmi používajte vhodné ochranné prostriedky.

Esenciálne oleje sú rozpustné v tukoch, preto ak ich chcete použiť do produktov bez obsahu olejov a masiel, použite rozpúšťadlo / solubilizátor. 

Viete, akú majú životnosť esenciálne oleje, ako ich správne skladovať, či aké esenciálne oleje kombinovať? Všetko o esenciálnych olejoch si prečítate na našom blogu.