FARBIVÁ A VÔNE

Esenciálny olej, myrta citrónová 10 ml

-10%
Skladom: 105 bal.
Kód produktu: EON058_10
INCI: Backhousia Citriodora Leaf
Krajina pôvodu: Austrália
Dátum minimálnej trvanlivosti: 1/2023 + 5/2023
Šarža: LOT0005492 + LOT0006616
Jednotková cena: 359,00 € / l
Pôvodná cena 3,99 €

3,59 € s DPH

Popis produktu

Esenciálny olej, myrta citrónová

Esenciálny olej z citrónovej myrty sa vyrába v Austrálii parnou destiláciou zo stromu mu Myrtovník citrónový. Zbiera sa ručne vo voľnej prírode a vzniká z neho prekrásna svieža, sladká citrusová vôňa, ktorá je osviežujúca a povzbudzujúca. Jej intenzita jeoveľa silnešia ako napríklad pri citróne. Má silné antibakteriálne účinky a bsahuje viac ako 96% aldehydu citralu, pomáha čistiť pokožku aj vzduch. Pri aplikácii na pokožku, najmä mastnú a aknóznu je potrebné tento olej dávkovať opatrne, odporúčané je maximálne použitie 0,7%.

Alergény: CITRAL, GERANIOL, LINALOOL

CAS n°: 684775-80-4

Všetky dodávané suroviny sú v kozmetickej kvalite, nevhodné na vnútorné použitie. Pri manipulácii používajte vhodné ochranné prostriedky.

Esenciálne oleje alebo tiež éterické oleje sú prírodné aromatické látky, ktoré pochádzajú z rôznych častí rastlín - kmeňov, koreňov, semien, kvetov, listov a pod. Rastlinám dodávajú ich charakteristickú vôňu a okrem toho majú aj ochranné účinky. Ich chemické zloženie je pomerne komplikované. Silice sa získavajú z rastlín najčastejšie destiláciou, extrakciou alebo lisovaním. Esenciálne oleje sú čisté a veľmi ľahko sa vstrebajú do pokožky. Sú rozpustné v tukoch.

Viete, akú majú životnosť esenciálne oleje, ako ich správne skladovať, či aké esenciálne oleje kombinovať? Všetko o esenciálnych olejoch si prečítate na našom blogu.

 

Akciová cena sa vzťahuje na tovar so skrátenou zárukou.