PRÍSADY DO KOZMETIKY

Bisabolol Alfa Natural 95%, BIO 10 ml

Skladom: 87 bal.
Kód produktu: AD003_10
INCI: Bisabolol
Krajina pôvodu: Brazília
Dátum minimálnej trvanlivosti: 7/2024
Šarža: T2902102
Jednotková cena: 599,00 € / l

5,99 € s DPH

Popis produktu

Bisabolol je organický prírodný produkt získaný zo stromu Candeia (Eremanthus erythropappus), ktorý rastie v brazílskych dažďových pralesoch, najmä v Serra do Espinhaço. Má certifikát Ecocert a USDA Organic.
Je to priehľadná olejová tekutina so sladkou, kvetinovou vôňou, ktorá obsahuje Alpha-Bisabolol, nenasýtený monocyklický seskviterpenový alkohol. V minulosti sa Alfa-Bisabolol extrahoval z kvetov harmančeka, avšak tie obsahovali v priemere iba 30% účinnej zložky.
Jeho výhodou je aj to, že neobsahuje Farnesol.

V kozmetike je už roky obľúbený najmä pre svoje protizápalové, hojivé a upokojujúce účinky a antimikrobiálne vlastnosti.
Je vhodný do prípravkov určených na starostlivosť o pokožku, je ideálnou voľbou do produktov na citlivú pleť a je vhodný tiež pre deti.
Využijete ho pri príprave produktov po holení, produktov pre deti, deodorantov a antiperspirantov, opaľovacích a poopaľovacích prípravkov, produktov pre ústnu hygienu, pri boji s akné aj vo vlasových kondicionéroch.

Je rozpustný v alkohole ako etanol, isopropanol a v esteroch glycerínu a parafínu, ako aj v oleji. Je nerozpustný vo vode a v glyceríne.
Do vodnej zložky ho môžete zakomponovať pomocou rozpúšťačov/solubilizátorov.
Je veľmi stabilný v kozmetických prípravkoch s pH 3 - 11.

Dávkovanie:
pleťové produkty 0,1 - 0,5%
deodoranty 0,5 %

Všetky dodávané suroviny sú v kozmetickej kvalite, nevhodné na vnútorné použitie. Pri manipulácii používajte vhodné ochranné prostriedky.

CAS n°: 23089-26-1

Tento web používa súbory cookies. Prehliadaním webu vyjadrujete súhlas s ich používaním. Viac informácií.