FARBIVÁ A VÔNE

Esenciálny olej, badián, 100 ml

Skladom: 12 bal.
Kód produktu: EON002_100
INCI: Illicium Verum Fruit Oil
Krajina pôvodu: Čína
Dátum minimálnej trvanlivosti: 6/2024
Šarža: LOT0012453
Jednotková cena: 129,90 € / l

12,99 € s DPH

Popis produktu

Esenciálny olej Badián je vyrobený parnou destiláciou plodov rastliny s botanickým názvom Anízovec pravý, Illicium verum. Má teplú korenistú vôňu, typickú pre badián. Zaraďuje sa medzi afrodiziaká, je veľmi účínný pri zlom spánku a nespavosti. Je antiseptický, obzvlášť vhodný pri nachladnutí, pretože uľahčuje dýchanie. Pomáha aj pri nadúvaní a plynatosti
S obľubou sa pridáva aj do prípravkov na ústnu hygienu.

U žien podporuje tvorbu mlieka počas kojenia.

Všetky dodávané suroviny sú v kozmetickej kvalite, nevhodné na vnútorné použitie. Pri manipulácii používajte vhodné ochranné prostriedky.

Obsiahnuté alergény: Limonene, linalool

CAS n°: 84650-59-9

Esenciálne oleje alebo tiež éterické oleje sú prírodné aromatické látky, ktoré pochádzajú z rôznych častí rastlín - kmeňov, koreňov, semien, kvetov, listov a pod. Rastlinám dodávajú ich charakteristickú vôňu a okrem toho majú aj ochranné účinky. Ich chemické zloženie je pomerne komplikované. Silice sa získavajú z rastlín najčastejšie destiláciou, extrakciou alebo lisovaním. Esenciálne oleje sú čisté a veľmi ľahko sa vstrebajú do pokožky. Sú rozpustné v tukoch.

Ako môžete esenciálne oleje využiť?
Výroba kozmetiky a mydiel – potrebné množstvo esenciálneho oleja závisí od konkrétneho receptu a vyrábaného množstva.
Inhalácia - nakvapkajte 3 až 8 kvapiek EO do aromalampy, záleží na veľkosti miestnosti.
Kúpeľ - 3 až 8 kvapiek rozmiešajte v 1 dcl mlieka alebo v lyžičke medu.
Masáž - do rastlinného oleja lisovaného za studena (cca 50 ml) pridajte 5 - 15 kvapiek esenciálneho oleja a dobre premiešajte. Príjemnú masáž.
Sauna – do sauny sa používajú najčastejšie svieže a čistiace oleje. Na výber máte z ihličnanov, rozmarínu, eukalyptu, šalvie, mäty alebo citrusových vôní. Podľa veľkosti sauny a vášho vkusu použite 10 - 20 kvapiek.
Starostlivosť o pleť - 1 kvapka EO.
Lokálne použitie - 5 až 10 kvapiek EO.
Maska na vlasy - 2 kvapky EO.

Viete, akú majú životnosť esenciálne oleje, ako ich správne skladovať, či aké esenciálne oleje kombinovať? Všetko o esenciálnych olejoch si prečítate na našom blogu.

Tento web používa súbory cookies. Prehliadaním webu vyjadrujete súhlas s ich používaním. Viac informácií.