FARBIVÁ A VÔNE

Esenciálny olej, citronella, 100 ml

Skladom: 1 bal.
Kód produktu: EON008_100
INCI:
Krajina pôvodu:
Dátum minimálnej trvanlivosti:
Šarža:
Výrobca:

11,49 € s DPH

Popis produktu

Esenciálny olej citronela nachádza svoje uplatnenie najmä vďaka svojim repelentným účinkom, veľmi dobre odpudzuje hmyz. Navyše je známy aj svojimi antibakteriálnymi, protizápalovými, protiplesňovými účinkami. Citronela je známa svojou sviežou vôňou, preto sa často používa aj v deodorantoch.

Krajina pôvodu: Indonézia

INCI: Cymbopogon Winterianus Herb Oill
CAS n°: 294-954-7 / 91771-61-8

Dátum minimálnej trvanlivosti: 06/2020

Esenciálne oleje alebo tiež éterické oleje sú prírodné aromatické látky, ktoré pochádzajú z rôznych častí rastlín - kmeňov, koreňov, semien, kvetov, listov a pod. Rastlinám dodávajú ich charakteristickú vôňu a okrem toho majú aj ochranné účinky. Ich chemické zloženie je pomerne komplikované. Silice sa získavajú z rastlín najčastejšie destiláciou, extrakciou alebo lisovaním. Esenciálne oleje sú čisté a veľmi ľahko sa vstrebajú do pokožky. Sú rozpustné v tukoch.

Silná, svieža, gáfrová vôňa tohto oleja ho radí medzi jeden z najúčinnejších esenciálnych olejov pri všetkých dýchacích ťažkostiach. Podporuje koncentráciu a priaznivo pôsobí aj pri migrénach, čistí vzduch a pomáha hojeniu rán. Je to jedna zo základných vôní a aromaterapii.

Ako môžete esenciálne oleje využiť?
Výroba kozmetiky a mydiel – potrebné množstvo esenciálneho oleja závisí od konkrétneho receptu a vyrábaného množstva.
Inhalácia - nakvapkajte 3 až 8 kvapiek EO do aromalampy, záleží na veľkosti miestnosti.
Kúpeľ - 3 až 8 kvapiek rozmiešajte v 1 dcl mlieka alebo v lyžičke medu.
Masáž - do rastlinného oleja lisovaného za studena (cca 50 ml) pridajte 5 - 15 kvapiek esenciálneho oleja a dobre premiešajte. Príjemnú masáž ?
Sauna – do sauny sa používajú najčastejšie svieže a čistiace oleje. Na výber máte z ihličnanov, rozmarínu, eukalyptu, šalvie, mäty alebo citrusových vôní. Podľa veľkosti sauny a vášho vkusu použite 10 - 20 kvapiek.
Starostlivosť o pleť - 1 kvapka EO.
Lokálne použitie - 5 až 10 kvapiek EO.
Maska na vlasy - 2 kvapky EO.

Tento web používa súbory cookies. Prehliadaním webu vyjadrujete súhlas s ich používaním. Viac informácií.