FARBIVÁ A VÔNE

Esenciálny olej, litsea cubeba (May Chang), 10 ml

Skladom: 416 bal.
Kód produktu: EON050_10
INCI: Litsea Cubeba Fruit Oil
Krajina pôvodu: Čína
Dátum minimálnej trvanlivosti: 5/2024
Šarža: LOT0011618
Jednotková cena: 199,00 € / l

1,99 € s DPH

Popis produktu

Vôňa Litsea cubeba, tiež známa pod názvom May Chang, je výrazne citrusová s ľahkým kvetinového nádychom. Pripomína zmes citrónu a pomaranča, nie je však tak prchavá ako bežné citrusy, jej vôňa teda vydrží dlhšie. Je vyrobená z bobuliek rastliny Litsea cubeba, Lauraceae.
Tento olej má antidepresívne účinky, podporuje koncentráciu (výborný je pri dlhej jazde autom) a čistí vzduch. Je vhodný aj do masážnych olejov na unavené nohy, svalové napätie a bolesti. Pôsobí antibakteriálne, antimykoticky, antisepticky a dezodoračne.
Upozornenie:
Táto silica môže najmä pri nevhodnom dávkovaní zvyšovať fotosenzibilitu.

Alergény: Citral, Citronellal, Geraniol, Limonene, Pinenes

CAS n°: 68855-99-2 / 90063-59-5

Všetky dodávané suroviny sú v kozmetickej kvalite, nevhodné na vnútorné použitie. Pri manipulácii používajte vhodné ochranné prostriedky.

Esenciálne oleje alebo tiež éterické oleje sú prírodné aromatické látky, ktoré pochádzajú z rôznych častí rastlín - kmeňov, koreňov, semien, kvetov, listov a pod. Rastlinám dodávajú ich charakteristickú vôňu a okrem toho majú aj ochranné účinky. Ich chemické zloženie je pomerne komplikované. Silice sa získavajú z rastlín najčastejšie destiláciou, extrakciou alebo lisovaním. Esenciálne oleje sú čisté a veľmi ľahko sa vstrebajú do pokožky. Sú rozpustné v tukoch.

Ako môžete esenciálne oleje využiť?
Výroba kozmetiky a mydiel – potrebné množstvo esenciálneho oleja závisí od konkrétneho receptu a vyrábaného množstva.
Inhalácia - nakvapkajte 3 až 8 kvapiek EO do aromalampy, záleží na veľkosti miestnosti.
Kúpeľ - 3 až 8 kvapiek rozmiešajte v 1 dcl mlieka alebo v lyžičke medu.
Masáž - do rastlinného oleja lisovaného za studena (cca 50 ml) pridajte 5 - 15 kvapiek esenciálneho oleja a dobre premiešajte. Príjemnú masáž.
Sauna – do sauny sa používajú najčastejšie svieže a čistiace oleje. Na výber máte z ihličnanov, rozmarínu, eukalyptu, šalvie, mäty alebo citrusových vôní. Podľa veľkosti sauny a vášho vkusu použite 10 - 20 kvapiek.
Starostlivosť o pleť - 1 kvapka EO.
Lokálne použitie - 5 až 10 kvapiek EO.
Maska na vlasy - 2 kvapky EO.

Viete, akú majú životnosť esenciálne oleje, ako ich správne skladovať, či aké esenciálne oleje kombinovať? Všetko o esenciálnych olejoch si prečítate na našom blogu.

Tento web používa súbory cookies. Prehliadaním webu vyjadrujete súhlas s ich používaním. Viac informácií.