FARBIVÁ A VÔNE

Esenciálny olej, litsea cubeba (May Chang), 100 ml

Skladom: 59 bal.
Kód produktu: EON050_100
INCI: Litsea Cubeba Fruit Oil
Krajina pôvodu: Čína
Dátum minimálnej trvanlivosti:
07/2026
02/2027
Šarža:
LOT0016167
17543
Jednotková cena: 199,90 € / l

19,99 € s DPH

Popis produktu


Vôňa Litsea cubeba, tiež známa pod názvom May Chang, je výrazne citrusová s ľahkým kvetinového nádychom. Pripomína zmes citrónu a pomaranča, nie je však tak prchavá ako bežné citrusy, jej vôňa teda vydrží dlhšie. Je vyrobená z bobuliek rastliny Litsea cubeba, Lauraceae.

Tento olej má antidepresívne účinky, podporuje koncentráciu (výborný je pri dlhej jazde autom) a čistí vzduch. Je vhodný aj do masážnych olejov na unavené nohy, svalové napätie a bolesti. Pôsobí antibakteriálne, antimykoticky, antisepticky a dezodoračne.

Upozornenie:
Táto silica môže najmä pri nevhodnom dávkovaní zvyšovať fotosenzibilitu.


Všetky dodávané suroviny sú v kozmetickej kvalite, nevhodné na vnútorné použitie. Pri manipulácii používajte vhodné ochranné prostriedky.

Viete, akú majú životnosť esenciálne oleje, ako ich správne skladovať, či aké esenciálne oleje kombinovať? Všetko o esenciálnych olejoch si prečítate na našom blogu.

 

ČO SÚ ESENCIÁLNE OLEJE?


Esenciálne oleje alebo tiež éterické oleje sú prírodné aromatické látky, ktoré pochádzajú z rôznych častí rastlín - kmeňov, koreňov, semien, kvetov, listov a pod. Rastlinám dodávajú ich charakteristickú vôňu a okrem toho majú aj liečivé a ochranné účinky. Veľmi pozitívne pôsobia na symptómy na úrovni fyzickej, emocionálnej či mentálnej. 

Ich chemické zloženie je pomerne komplikované. Silice sa získavajú z rastlín najčastejšie destiláciou, extrakciou alebo lisovaním. Esenciálne oleje sú vysoko koncentrované a priamo na pokožku sa používajú až po zriedení s nosnými rastlinnými olejmi (mandľový, marhuľový, jojobový a pod.). Výnimku tvorí iba esenciálny olej z tea tree a levandule, ktoré môžete aplikovať priamo.

Esenciálne oleje používajte na inhaláciu alebo do vašich kozmetických produktov, konzumáciu žiadnych esenciálnych olejov akýchkoľvek značiek neodporúčame.

Esenciálne oleje sú rozpustné v tukoch, preto ak ich chcete použiť do produktov bez obsahu olejov a masiel, použite rozpúšťadlo /solubilizátor/.

 

AKO VYUŽIJEM ESENCIÁLNY OLEJ?

 

Výroba kozmetiky a mydiel – potrebné množstvo esenciálneho oleja závisí od konkrétneho receptu a vyrábaného množstva.
Inhalácia, naparovanie - nakvapkajte niekoľko kvapiek esenciálneho oleja do aromalampy, difúzera, do nádoby s horúcou vodou.
Kúpeľ - kvapky oleja rozmiešajte v základnom oleji /kokosový, olivový.../, v 1 dcl mlieka alebo v lyžičke medu, túto zmes vylejte do vane. Samotné esenciálne oleje sú vo vode nerozpustné, kvapky by plávali na povrchu.
Masáž - do rastlinného oleja lisovaného za studena (cca 50 ml) pridajte niekoľko kvapiek esenciálneho oleja a dobre premiešajte. Príjemnú masáž.
Sauna – na výber máte z ihličnanov, rozmarínu, eukalyptu, šalvie, mäty alebo citrusových vôní. Množstvo kvapiek závisí od veľkosti sauny a vášho vkusu.

Esenciálne oleje sa s obľubou využívajú aj v starostlivosti o pleť, lokálnych obkladoch, maskách na vlasy, v starostlivosti o ústnu hygienu...