FARBIVÁ A VÔNE

Esenciálny olej, škorica, kôra, 100 ml

Skladom: 23 bal.
Kód produktu: EON081_100
INCI: Cinnamomum Zeylanicum Bark Oil
Krajina pôvodu: Indonézia
Dátum minimálnej trvanlivosti: 11/2023 + 7/2024
Šarža: LOT0009113 + LOT0012095
Jednotková cena: 149,90 € / l

14,99 € s DPH

Popis produktu

Škorica sa považuje za jedno z najstarších a najcennejších korení na svete. Používali ho už Egypťania v staroveku, kedy sa dokonca jej hodnota dala prirovnať k hodnote zlata. Dokonca sa stala základom tradičnej čínskej a ajurvédskej medicíny.

Esenciálny olej zo škorice je možné získať dvomi spôsobmi: parnou destiláciou z kôry a listov stromu Cinnamomum zeylanicum.

V aromaterapii zmierňuje pocity depresie, mdlôb a vyčerpania. Považuje sa tiež za prírodné afrodiziakum. Ak sa vôňa rozptýli po celom priestore, osviežuje a dezodoruje, pričom pôsobí svojou charakteristickou teplou vôňou, uvoľňuje, upokojuje a povznáša náladu. Tieto upokojujúce účinky podporujú pokojnú myseľ a schopnosť sústrediť sa.
Vďaka jej antireumatickým vlastnostiam pomáha boľavým kĺbom a svalom.
Posilňuje imunitu, znižuje príznaky prechladnutia a chrípky, zlepšuje krvný obeh, čím pomáha predchádzať bolesti hlavy a taktiež tráviacim problémom.
jej antibakteriálne vlastnosti ju predurčujú na liečbu akné, vyrážok a infekcií. Antioxidačné vlastnosti zas pomáhajú spomaľovať starnutie.

Všetky dodávané suroviny sú v kozmetickej kvalite, nevhodné na vnútorné použitie. Pri manipulácii používajte vhodné ochranné prostriedky.

Esenciálne oleje alebo tiež éterické oleje sú prírodné aromatické látky, ktoré pochádzajú z rôznych častí rastlín - kmeňov, koreňov, semien, kvetov, listov a pod. Škorica z našej ponuky pochádza z kôry rastliny. Rastlinám dodávajú ich charakteristickú vôňu a okrem toho majú aj ochranné účinky. Ich chemické zloženie je pomerne komplikované. Silice sa získavajú z rastlín najčastejšie destiláciou, extrakciou alebo lisovaním. Esenciálne oleje sú čisté a veľmi ľahko sa vstrebajú do pokožky. Sú rozpustné v tukoch.

Ako môžete esenciálne oleje využiť?
Výroba kozmetiky a mydiel – potrebné množstvo esenciálneho oleja závisí od konkrétneho receptu a vyrábaného množstva.
Inhalácia - nakvapkajte 3 až 8 kvapiek EO do aromalampy, záleží na veľkosti miestnosti.
Kúpeľ - 3 až 8 kvapiek rozmiešajte v 1 dcl mlieka alebo v lyžičke medu.
Masáž - do rastlinného oleja lisovaného za studena (cca 50 ml) pridajte 5 - 15 kvapiek esenciálneho oleja a dobre premiešajte. Príjemnú masáž.
Sauna – do sauny sa používajú najčastejšie svieže a čistiace oleje. Na výber máte z ihličnanov, rozmarínu, eukalyptu, šalvie, mäty alebo citrusových vôní. Podľa veľkosti sauny a vášho vkusu použite 10 - 20 kvapiek.
Starostlivosť o pleť - 1 kvapka EO.
Lokálne použitie - 5 až 10 kvapiek EO.
Maska na vlasy - 2 kvapky EO.

CAS NUMBER: 84649-98-9

Viete, akú majú životnosť esenciálne oleje, ako ich správne skladovať, či aké esenciálne oleje kombinovať? Všetko o esenciálnych olejoch si prečítate na našom blogu.

Tento web používa súbory cookies. Prehliadaním webu vyjadrujete súhlas s ich používaním. Viac informácií.