FARBIVÁ A VÔNE

Esenciálny olej, Wintergreen (Gaultéria), 100 ml

Skladom: 0 bal.
Kód produktu: EON097_100
INCI: Gaultheria Procumbens Oil
Krajina pôvodu: Čína
Dátum minimálnej trvanlivosti: 9/2024
Šarža: 11632108
Jednotková cena: 99,90 € / l

9,99 € s DPH

Popis produktu

Esenciálny olej Wintergreen pochádza z rastliny s názvom Galutéria, Gaultheria procumbens. Získava sa parnou destiláciou listov. Má veľmi výraznú, sladkú a prenikavú mentolovú vôňu, známu najmä zo žuvačiek.
Používa sa výlučne na pokožku, nepoužíva sa vo vonnej terapii. Je veľmi obľúbený v masážnych prípravkoch pre športovcov, má hrejivé, analgetické a protizápalové účinky. Priaznivo vplýva na stuhnuté svalstvo, pomáha zmierniť podráždenie a opuchy. Je výborným pomocníkom v boji s celulitídou a účinný aj pri liečbe PMS.

Ide o takmer čistý salicylát metylový - metylsalicylát (vyše 99%), preto je vhodný výlučne na externé použitie a aj to len v malých dávkach.

Neodporúča sa v tehotenstve a je nevhodný pre deti do 6 rokov.
Spôsob výroby: parná destilácia

CAS n°: 90045-28-6

Všetky dodávané suroviny sú v kozmetickej kvalite, nevhodné na vnútorné použitie. Pri manipulácii používajte vhodné ochranné prostriedky.

Esenciálne oleje alebo tiež éterické oleje sú prírodné aromatické látky, ktoré pochádzajú z rôznych častí rastlín - kmeňov, koreňov, semien, kvetov, listov a pod. Rastlinám dodávajú ich charakteristickú vôňu a okrem toho majú aj ochranné účinky. Ich chemické zloženie je pomerne komplikované. Silice sa získavajú z rastlín najčastejšie destiláciou, extrakciou alebo lisovaním. Esenciálne oleje sú čisté a veľmi ľahko sa vstrebajú do pokožky. Sú rozpustné v tukoch.

Ako môžete esenciálne oleje využiť?
Výroba kozmetiky a mydiel – potrebné množstvo esenciálneho oleja závisí od konkrétneho receptu a vyrábaného množstva.
Inhalácia - nakvapkajte 3 až 8 kvapiek EO do aromalampy, záleží na veľkosti miestnosti.
Kúpeľ - 3 až 8 kvapiek rozmiešajte v 1 dcl mlieka alebo v lyžičke medu.
Masáž - do rastlinného oleja lisovaného za studena (cca 50 ml) pridajte 5 - 15 kvapiek esenciálneho oleja a dobre premiešajte. Príjemnú masáž.
Sauna – do sauny sa používajú najčastejšie svieže a čistiace oleje. Na výber máte z ihličnanov, rozmarínu, eukalyptu, šalvie, mäty alebo citrusových vôní. Podľa veľkosti sauny a vášho vkusu použite 10 - 20 kvapiek.
Starostlivosť o pleť - 1 kvapka EO.
Lokálne použitie - 5 až 10 kvapiek EO.
Maska na vlasy - 2 kvapky EO.

Viete, akú majú životnosť esenciálne oleje, ako ich správne skladovať, či aké esenciálne oleje kombinovať? Všetko o esenciálnych olejoch si prečítate na našom blogu.

Tento web používa súbory cookies. Prehliadaním webu vyjadrujete súhlas s ich používaním. Viac informácií.