PRÍSADY DO KOZMETIKY

Lamesoft PO 65, 100 ml

-20%
Skladom: 32 bal.
Kód produktu: TEN040_100
INCI: Coco-Glucoside (and) Glyceryl Oleate
Krajina pôvodu: Ázia (najmä Malajzia a Indonézia)
Dátum minimálnej trvanlivosti: 12/2022
Šarža: 20115700
Jednotková cena: 23,90 € / l
Pôvodná cena 2,99 €

2,39 € s DPH

Popis produktu

Lamesoft PO 65,

Lamesoft PO 65 je jemný neutrálny tenzid, ktorý pochádza z kokosového a slnečnicového oleja (obsah vody v produkte je 32 - 35 %). Ide o žltasktú viskóznu zlúčeninu, ktorá neobsahuje konzervačné látky. Obsahuje ale zmes tokoferolov na zvýšenie oxidačnej stability a približne 5 % kyseliny citrónovej na úpravu pH.
Je ideálnym prostriedkom pre jemnú starostlivosť o pleť ako pre deti, tak aj pre dospelých.
Zvyčajne sa používa ako zosilňovač lipidovej vrstvy pri vytváraní produktov na čistenie pokožky. Zjmeňuje a zmäkčuje pokožku, je výborný do prípravkov určených pre citlivú pleť. Pomáha zvyšovať viskozitu a vytvára silnejšiu penu pri penových produktoch.
Môže byť použitý aj v receptoch za studena, alebo tiež ako prírodné zahusťovadlo vo výrobkoch ako tekuté mydlá alebo sprchové gély. Je výborný do detských produktov, vlhčených utierok alebo tekutých šampónov.

Obľúbenou kombináciou je Lamesoft PO65 s Plantaponom SF - bez ďalšieho zahusťovadla vznikne číry a homogénny gél. Je dôležité nastaviť pH pod 5,5, zahustenie nastáva po korekcii pH.

LAMESOFT PO 65 je schválený spoločnosťami ako COSMOS, NATRUE, ECOCERT BDIH.

pH (5% roztoku vo vode) je 3 - 4.

Skladovanie pri teplotách nižších ako 10°C môže viesť ku krištalizácii produktu, čo sa odstráni zahriatím produktu na 25 - 40 °C za stáleho miešania.

Odporúčané dávkovanie: 2 - 5 %

CAS n°: 25496-72-4, 111-03-5

Všetky dodávané suroviny sú v kozmetickej kvalite, nevhodné na vnútorné použitie. Pri manipulácii používajte vhodné ochranné prostriedky.

Stupeň bezpečnosti suroviny Coco Glucoside a Glyceryl Oleate podľa EWG: 1

Pre vytvorenie poriadnej peny sme Lamesoft použili aj pri tvorbe Penivého sprchovacieho peelingu, ktorý s návodom nájdete na našom blogu.