VÝROBA SVIEČOK

Palmový vosk BW C09, 25 kg

Skladom: 1 bal.
Kód produktu: SV060_25
INCI:
Krajina pôvodu:
Dátum minimálnej trvanlivosti:
Šarža: B210626
Jednotková cena: 4,98 € / kg

124,49 € s DPH

Popis produktu

Palmový vosk BW C09, 1 kg

Palmový vosk C09 od výrobcu Britz wax je prírodný vosk určený na tvorbu voľne stojacich sviečok.

Je možné ho farbiť a pekne drží vôňu. Je kompatibilný s väčšinou vonných a esenciálnych olejov, pričom najlepšie výsledky dosahuje práve s vôňami, ktoré sú určené priamo do sójových voskov. Nie je potrebné pridávať žiadne ďalšie aditíva. Časti sviečok je možné opätovne roztopiť a použiť, ale neodporúča sa zahriatie vosku nad 85°C.

Pred tým, ako sa do výroby sviečok pustíte, si podrobne naštudujte postup výroby a každú novú kombináciu (či už nádoby, knôtu, vône, farby, prípadne zmesí rôznych voskov) si vyskúšajte na jednej malej sviečke a urobte test horenia. Až keď bude výsledok horenia plne uspokojivý, pustite sa do výroby sviečok vo väčších množstvách. Predídete tak zbytočnému sklamaniu a znehodnoteniu veľkého množstva materiálu.

Ako roztopiť vosk: Odvážte si vosk a uistite sa, že roztápate množstvo potrebné do vašej formy. Vosk odporúčame roztopiť na teplotu 85°C. Dôležité je priebežné miešanie počas topenia, aby nedošlo k nerovnomernému zahriatiu prípadne pripáleniu. Tesne predtým, ako sa vosk úplne roztopí sa odporúča znížiť silu ohrevu. Vyhnite sa dlhšiemu zahriatiu vosku nad 90°C.

Ako zafarbiť vosk: Pokiaľ chcete vosk farbiť pomocou špeciálnych farbív do sviečok, odporúčame chvíľkovo teplotu vosku zvýšiť, aby sa farbivá správne rozpustili a rozmiešali. Ideálne je zamiešať farbivo s malým množstvom vosku, ktorý sa zohreje na 75°C a dobre rozmieša. Následne sa táto zafarbená časť vmieša do chladnejšieho vosku, zahriateho na 45 - 60°C, opätovne dávajte pozor na poriadne rozmiešanie a zapracovanie farbiva do vosku. Farbivo musí byť rovnomerne rozmiešané. Pokiaľ chcete vytvoriť tmavšie odtiene farieb, pridajte malé množstvo čiernej. Tmavšie odtiene sviečok zvýrazňujú efekt kryštalizácie na povrchu sviečky.

Ako pridávať vône: Vôňu sviečkam môžete pridať použitím esenciálnych alebo vonných olejov, prípadne ich kombináciou. Pred použitím samotných vôní si overte, že sú plne rozpustné v olejoch (všetky vône z našej ponuky sú použiteľné do sviečok a sú rozpustné v olejoch). Jej množstvo záleží od typu použitej vône. Vo všeobecnosti platí, že vonné oleje sú oveľa koncentrovanejšie, a teda ich stačí pridať menšie množstvo ako esenciálnych olejov. Vonné oleje sú už namiešané vonné kompozície, pričom esenciálne oleje sú čisté jednodruhové vône, ktoré pre dosiahnutie ideálneho výsledku odporúčame miešať. Viac o rozdiele medzi vonnými a esenciálnymi olejmi sa dočítate v článkoch Vonné oleje a Esenciálne oleje. Pre tento druh vosku používajte max 5% vonných zložiek. Vonné zložky a farbivá by spou nemali presiahnuť 6% celkového objemu vosku. Vonné zložky je ideálne pridávať tesne pred liatím vosku do nádob. Po pridaní vône odporúčame 1-2 minúty vosk miešať, aby došlo k ideálnemu rozptýleniu vône.

Ako vybrať správny knôt: Optimálna veľkosť knôtu závisí od výsledných rozmerov sviečky. Knôt umiestňujte do stredu formy. Všeobecne platí, že sviečky s väčším priemerom potrebujú silnejší knôt, alebo použitie viac ako jedného knôtu. Navyše, zmesi rastlinných voskov majú oveľa vyššiu viskozitu ako parafínové vosky, a preto potrebujú silnejšie horiace knôty. Veľmi dôrazne upozorňujeme, že kombináciu každého knôtu a vosku je potrebné riadne otestovať predtým, ako sa pustíte do výroby sviečok. Keďže horenie knôtu ovplyvňuje okrem priemeru sviečky a typu použitého vosku aj druh a množstvo pridaných farbív, nevieme zaručiť správne a bezproblémové horenie pre každú kombináciu. Konečný výber knôtu by mal byť vždy potvrdený individuálnym testovaním zákazníka. Odporúčame vykonať prvý test iba s čistým voskom a pokiaľ ste s výsledkami horenia spokojní, pridávať postupne rôzne koncentrácie vôní a farbív. Veľmi užitočné je tiež uchovávanie jednotlivých vzoriek počas určitej doby, aby ste sa k jednotlivým kombináciám mohli po čase vrátiť.

Príprava formy: Formy by mali byť čisté, suché a zbavené akýchkoľvek nečistôt. Mali by mať minimálnu izbovú teplotu, ale ich zahriatie na približne 45-50°C pomáha pri postupnom chladnutí sviečky. Čím pomalšie chladnutie, tým väčšie kryštály sa tvoria na povrchu sviečky. Môžete použiť silikónové, akrylové alebo hliníkové formy. Vyhýbajte sa akýmkoľvek medeným formám a miešadlám.

Liatie vosku: Roztopený a zohriaty vosk, doplnený o želané vône a farby, odporúčame liať pri teplote 60°C do predhriatych foriem, prípadne ihneď po pridaní a dôkladnom rozmiešaní vôní. Konkrétnu teplotu liatia vosku treba prispôsobiť teplote v miestnosti a ostatným individuálnym podmienkam. Avšak čas, počas ktorého je vosk zahriaty na vyššiu teplotu by sa mal minimalizovať – predídete tým strate vrchných tónov vašich vôní a tiež vzniku prasklín a dutín počas chladnutia.

Chladnutie vosku: Po naliatí vosku do nádoby s knôtom je potrebné ho nechať postupne vychladnúť. Prudké ochladenie môže spôsobiť vznik prasklín a dutín. Sviečku necháme postáť aspoň 24 hodín pred jej prvým zapálením. V prípade, že sa vám na povrchu sviečky vytvorí prasklina alebo dutinka (prepadne sa stred), sviečku dokončite naliatím malého množstva roztopeného vosku na povrch alebo zohriatím povrchu sviečky pomocou teplovzdušnej pištole.

Vosk je biologicky odbúrateľný a vhodný aj pre vegánov. Pri jeho výrobe sa nepoužívajú žiadne živočíšne produkty a neboli vykonané žiadne testy na zvieratách. Tento vosk sa dodáva vo forme granuliek.

Bližšie informácie o kvalite výrobku nájdete v ateste, ktorý aktualizujeme vždy s novou šaržou.

Všetky dodávané suroviny sú v kozmetickej kvalite, nevhodné na vnútorné použitie. Pri manipulácii používajte vhodné ochranné prostriedky.