ZÁKLADNÉ SUROVINY

Sójový/kokosový vosk, NatureWax C-6, 1 kg

Skladom: 1066 bal.
Kód produktu: SV010_1000
INCI:
Krajina pôvodu: USA
Dátum minimálnej trvanlivosti:
Šarža: 2103230016
Jednotková cena: 9,39 € / kg

9,39 € s DPH

Popis produktu

Z dôvodu výpadkov dodávok na strane výrobcu je predpokladaná dostupnosť vosku NatureWax C-6 od Cargill až v druhej polovici roka 2021. Ospravedlňujeme sa za prípadné komplikácie. Ako náhradu odporúčame Zmes voskov na výrobu sviečok (SV009), ktorá má ale mierne odlišné vlastnosti, z dôvodu, že okrem sójového a kokosového vosku obsahuje aj vosk včelí a repkový. Je preto NEVYHNUTNÉ odskúšať vašu kombináciu surovín a technologického procesu na malej výrobnej várke.

NatureWax C-6 je vosk určený na výrobu sviečok do Cargill. Je vyrobený zo zmesi sójového a kokosového vosku. Jedná sa o ekologickú alternatívu vosku používaného na výrobu sviečok, ktorá má hneď niekoľko výhod. Na rozdiel od parafínu nesteká, horí raz tak dlho, oveľa menej dymí a navyše ho očistíte pomocou teplej vody a mydla.
Vosk je vyrobený zo sójových bôbov, ktoré sú GMO, v samotnom vosku však GMO nie je prítomné (je namerané iba v proteínoch).
Vosk veľmi dobre prilieha k skleneným nádobám, má hladký povrch a odoláva mrazeniu (tvorba vzorov podobných ľadovým krištáľom na povrchu sviečky).

Postup výroby:
Vosk je potrebné zohriať na približne 71-93°C, aby sa úplne roztopil.
Pozor: nezohrievajte ho na viac ako 93°C počas dlhšej doby, môže prísť o svoju farbu. Počas topenia vosk pravidelne miešajte, aby sa znížilo lokálne zahrievanie vosku.
Keď je vosk úplne tekutý, môžete pridať jednotlivé vône a farbivo (maximálna odporúčaná miera vône je 6-10%), pričom je potrebné pridané ingrediencie dôkladne premiešať
Nalievanie vosku:
Vosk je potrebné schladiť (postupne, nie prudko) na teplotu 49-82°C.

Proces tvrdnutia je ideálne robiť postupne, až pokiaľ teplota neklesne pod 50°C, zabránite tak vzniku prasklín.

Na správnu prácu s voskom vplýva aj samotná teplota miestnosti, v ktorej pracujete. Nižšie uvádzame rôzne teploty pracovného priestoru a odporúčané teploty vosku pri nalievaní sviečky:
pri teplote v miestnosti / sviečku zalievame pri teplote vosku
15,6 až 21°C / 76,7 až 82,2°C
21,1 až 26,7°C / 71,1 až 76,7°C
26,7 až 32,2°C / 62,8 až 68,3°C

Viete, prečo je sójový vosk lepšou alternatívou či ako si vyrobiť sójovú sviečku a aké sú jej výhody?
Navštívte náš blog a dozviete sa viac:
Výroba sviečok

Upozorňujeme, že výroba sviečok a práca s voskom je veľmi komplexný proces. Vstupujú doň mnohé faktory a každý z nich môže ovplyvniť výsledný produkt. Každá kombinácia vstupných surovín a výrobného procesu by mala byť odskúšaná na malej výrobnej várke a akékoľvek problémy odstránené pred tým, ako sa spustí výroba z väčšieho množstva vosku.

Na stiahnutie

Tento web používa súbory cookies. Prehliadaním webu vyjadrujete súhlas s ich používaním. Viac informácií.