ZAŽEŇTE ZLÚ NÁLADU S PETITGRAIN

Naspäť19. 08. 2019 Články
Ďalší zo série pomarančových esenciálnych olejov aromaterapie, ktorý od Vás odoženie stres a jeho osviežujúca a príjemne drevitá, ale stále kvetinová vôňa do pár minút vytvorí z Vašej relaxačnej miestnosti oázu pokoja.

Pre niektorých možno úplne neznámy pojem, no v tradičnej medicíne má dlhoročnú históriu – slúžil vnútorne na podporu imunitného systému a správnu funkciu nervového systému.

Petitgrain sa získava zo stromu horkého pomaranča (bitter orange).
Existujú tri druhy esenciálnych olejov, ktoré sa získavajú z tohto stromu:

🍊 Petitgrain je výsledkom parnej destilácie listov a vetvičiek stromu
🍊 Neroli sa destiluje z kvetov
🍊 Bitter Orange sa vyrába lisovaním za studena z kôstok plodu

Možno Vás mätie názov Petitgrain (z francúzštiny malé zrniečko). Prvotne sa olej totiž extrahoval zo zelených a mladých, ešte nedozretých pomarančov, ktoré mali veľkosť hrášku.

Ako a kde môžete tento esenciálny olej využiť?

👉 Petitgrain sa používa najmä v parfumérii, kde dodáva sprejom, parfémom, mliekam či kolínskym príjemný bylinkový tón, pričom je obľúbenou zložkou v dámskej aj pánskej pleťovej a vlasovej kozmetike.
👉 Má aj deodorizačné vlastnosti - obmedzuje rast baktérií v tých častiach tela, ktoré sú vždy vystavené teplu a potu a zostávajú zakryté odevom. Zabraňuje tak zápachu tela a v konečnom dôsledku aj rôznym kožným infekciám.
👉 V neposlednom rade ho viete využiť v aromaterapii. Relaxačný účinok ésenciálneho oleja Petitgrain pomáha prekonávať depresie a iné emočné problémy, ako sú úzkosť, stres, hnev a strach. Zvyšuje náladu a vyvoláva pozitívne myslenie.
👉 Rovnako účinne pôsobí aj pri upokojovaní nervových ťažkostí, kŕčov a epileptických a hysterických záchvatov.
👉 Tieto vlastnosti a účinky ho predurčujú tiež na liečbu problémov, ako sú abnormálne búšenie srdca, hypertenzia a nespavosť.
No a na záver pozitívna správa pre budúce mamičky:
👉 Petitgrain patrí do skupiny esenciálnych olejov, ktoré je možné používať aj počas tehotenstva a dokonca sa aj odporúča, pretože zmierňuje nevoľnosť a odstraňuje nutkanie vracať.

V lete vyvoláva chladivý a osviežujúci pocit, na jeseň ho využijete na pozdvihnutie melancholickej nálady.

Neváhajte a vyskúšajte, v našej ponuke nájdete 10 ml a 100 ml balenie.

O praktickom využití esenciálneho oleja Petitgrain sa dočítate v našom príspevku.
Tento web používa súbory cookies. Prehliadaním webu vyjadrujete súhlas s ich používaním. Viac informácií.