PRÍSADY DO KOZMETIKY

Cosgard, konzervant, 10 ml

-32%
Skladom: 176 bal.
Kód produktu: KON100_10
INCI: Dehydroacetic Acid & Benzyl alcohol
Krajina pôvodu: Izrael
Dátum minimálnej trvanlivosti: 2/2023
Šarža: PL2316-0821
Jednotková cena: 129,00 € / l
Pôvodná cena 1,89 €

1,29 € s DPH

Popis produktu

Cosgard, konzervant,

Konzervanty sú látky, ktoré pomáhajú predĺžiť životnosť vašich kozmetických produktov. Bojujú proti baktériám, kvasinkám, hubám a plesniam v kozmetike a to tak, že na určitú dobu dokážu zastaviť ich množenie. Sú potrebné všade tam, kde do výrobkov pridávate vodu. Tieto ich vlastnosti ich však predurčujú k tomu, že v čistom stave môžu byť jedovaté alebo toxické, ich dávkovanie do kozmetických produktov je minimálne.

Cosgard alebo aj GFecosafe/Geogard 221 je ekologicky bezpečný konzervant a je schválený organizáciami ako Ecocert, COSMOS, Soil Association, NaTrue Certified, takže sa veľmi často používa v bio kozmetike.
Môžete po ňom siahnuť pri výrobe šampónov, kondicionérov, telových mliek a krémov, peny do kúpeľa alebo aj pri výrobe vlhčených utierok pre deti a opaľovacích krémov.
Do kozmetiky ho pridávajte pri teplote pod 45°C. Má jemne žltý nádych, ktorý ale pri výrobe krémov, mliek a emulzií nie je vidieť. Avšak pri výrobe priehľadných toaletných potrieb môže byť jemne viditeľný.
Nemá takmer žiadny zápach, takže je možné ho použiť aj v kombinácii s esenciálnymi olejmi, ktorých vôňa v produktoch krásne vynikne. 
Je rozpustný v oleji. Používajte ho pre produkty s pH 2-7, pričom najúčinnejší je pod 5,5.

Dávkovanie: 0,5 - 1,15% (5-11 ml na 1 l)
Ak pridávate do výsledného produktu esenciálne oleje, použite ho v kombinácii s vitamínom E.

Všetky dodávané suroviny sú v kozmetickej kvalite, nevhodné na vnútorné použitie. Pri manipulácii používajte vhodné ochranné prostriedky.

Viete, čo je to konzervant, aký má na Vaše výrobky účinok, ktorý výrobok je potrebné konzervovať a ako si vybrať ten správny konzervant?
Navštívte náš blog a dozviete sa viac:
Konzervanty v kozmetike

Na našom blogu nájdete aj recept na výrobu tuhého deodorantu s použitím prírodného konzervantu.