FARBIVÁ A VÔNE

Esenciálny olej, bazalka, 500 ml

Skladom: 1 bal.
Kód produktu: EON001_500
INCI: Ocimum basilicum oil
Krajina pôvodu: Francúzsko
Dátum minimálnej trvanlivosti: 1/2024 + 8/2025
Šarža: 24VO1F715 + 08202201BASEO
Jednotková cena: 279,98 € / l

139,99 € s DPH

Popis produktu

Esenciálny olej, bazalka,

Esenciálny olej Bazalka sa získava parnou destiláciou z kvitnúcich častí. Jej vôňa je sladká a svieža, s mierne balsamikovým podtónom.

V aromaterapii sa využíva na zmiernenie napätia v hlave a krku a koncentráciu a upokojenie mysle (vďaka vysokému obsahu linaloolu). Taktiež je výborným pomocníkom počas meditačných techník. Celkovo pôsobí na upokojenie nervového systému v dôsledku prepracovania a iných vonkajších stresových faktorov.

Výborne sa kombinuje s vôňami ako cédrové drevo, bergamot, šalvia, ružový grep, limetka, ruža neroli, santalové drevo.

O ESENCIÁLNYCH OLEJOCH

Esenciálne oleje používajte na inhaláciu alebo do vašich kozmetických produktov, konzumáciu žiadnych esenciálnych olejov akýchkoľvek značiek neodporúčame.

Esenciálne oleje alebo tiež éterické oleje sú prírodné aromatické látky, ktoré pochádzajú z rôznych častí rastlín - kmeňov, koreňov, semien, kvetov, listov a pod. Rastlinám dodávajú ich charakteristickú vôňu a okrem toho majú aj ochranné účinky. Ich chemické zloženie je pomerne komplikované. Silice sa získavajú z rastlín najčastejšie destiláciou, extrakciou alebo lisovaním. Esenciálne oleje sú vysoko koncentrované a priamo na pokožku sa používajú až po zriedení s nosnými rastlinnými olejmi (mandľový, marhuľový, jojobový a pod.). Výnimku tvorí iba esenciálny olej z tea tree a levandule, ktoré môžete aplikovať priamo.

Pri manipulácii s olejmi používajte vhodné ochranné prostriedky.

Esenciálne oleje sú rozpustné v tukoch, preto ak ich chcete použiť do produktov bez obsahu olejov a masiel, použite rozpúšťadlo / solubilizátor. 

Viete, akú majú životnosť esenciálne oleje, ako ich správne skladovať, či aké esenciálne oleje kombinovať? Všetko o esenciálnych olejoch si prečítate na našom blogu.