FARBIVÁ A VÔNE

Esenciálny olej, bazalka, 10 ml

Skladom: 75 bal.
Kód produktu: EON001_10
INCI: Ocimum basilicum oil
Krajina pôvodu: Francúzsko
Dátum minimálnej trvanlivosti: 3/2023 + 4/2024
Šarža: LOT0005837 + LOT0011177
Jednotková cena: 299,00 € / l

2,99 € s DPH

Popis produktu

Esenciálny olej Bazalka sa získava parnou destiláciou z kvitnúcich častí. Jej vôňa je sladká a svieža, s mierne balsamikovým podtónom.

V aromaterapii sa využíva na zmiernenie napätia v hlave a krku a koncentráciu a upokojenie mysle (vďaka vysokému obsahu linaloolu). Taktiež je výborným pomocníkom počas meditačných techník. Celkovo pôsobí na upokojenie nervového systému v dôsledku prepracovania a iných vonkajších stresových faktorov.

Výborne sa kombinuje s vôňami ako cédrové drevo, bergamot, šalvia, ružový grep, limetka, ruža neroli, santalové drevo.

CAS n°: 8015-73-4 / 84775-71-3

Všetky dodávané suroviny sú v kozmetickej kvalite, nevhodné na vnútorné použitie. Pri manipulácii používajte vhodné ochranné prostriedky.

Esenciálne oleje alebo tiež éterické oleje sú prírodné aromatické látky, ktoré pochádzajú z rôznych častí rastlín - kmeňov, koreňov, semien, kvetov, listov a pod. Rastlinám dodávajú ich charakteristickú vôňu a okrem toho majú aj ochranné účinky. Ich chemické zloženie je pomerne komplikované. Silice sa získavajú z rastlín najčastejšie destiláciou, extrakciou alebo lisovaním. Esenciálne oleje sú čisté a veľmi ľahko sa vstrebajú do pokožky. Sú rozpustné v tukoch.

Ako môžete esenciálne oleje využiť?
Výroba kozmetiky a mydiel – potrebné množstvo esenciálneho oleja závisí od konkrétneho receptu a vyrábaného množstva.
Inhalácia - nakvapkajte 3 až 8 kvapiek EO do aromalampy, záleží na veľkosti miestnosti.
Kúpeľ - 3 až 8 kvapiek rozmiešajte v 1 dcl mlieka alebo v lyžičke medu.
Masáž - do rastlinného oleja lisovaného za studena (cca 50 ml) pridajte 5 - 15 kvapiek esenciálneho oleja a dobre premiešajte. Príjemnú masáž.
Sauna – do sauny sa používajú najčastejšie svieže a čistiace oleje. Na výber máte z ihličnanov, rozmarínu, eukalyptu, šalvie, mäty alebo citrusových vôní. Podľa veľkosti sauny a vášho vkusu použite 10 - 20 kvapiek.
Starostlivosť o pleť - 1 kvapka EO.
Lokálne použitie - 5 až 10 kvapiek EO.
Maska na vlasy - 2 kvapky EO.

Viete, akú majú životnosť esenciálne oleje, ako ich správne skladovať, či aké esenciálne oleje kombinovať? Všetko o esenciálnych olejoch si prečítate na našom blogu.

Tento web používa súbory cookies. Prehliadaním webu vyjadrujete súhlas s ich používaním. Viac informácií.