FARBIVÁ A VÔNE

Esenciálny olej, borovica, 100 ml

Skladom: 9 bal.
Kód produktu: EON006_100
Predpokladaný dátum naskladnenia: 20. 12. 2021
Možnosť predobjednať: 58 bal.
INCI: Pinus Sylvestris Leaf Oil
Krajina pôvodu: India
Dátum minimálnej trvanlivosti: 10/2024
Šarža: LOT0012510
Jednotková cena: 114,90 € / l

11,49 € s DPH

Popis produktu

Esenciálny olej, borovica,

Borovicový esenciálny olej je získavaný parnou destiláciou ihličia a vetvičiek rastliny Pinus Silvestris, Borovica lesná. Vo veľkej miere sa používa pri výrobe krémov na športové zranenia, liekov na kašeľ a dýchacie problémy. Má povzbudzujúcu vôňu plnú sviežich tónov s drevitým nádychom. Veľmi často sa využíva do pánskych vôní.
Je vhodná aj pri príprave k meditáciám, pomáha očistiť ducha a odstrániť negativitu, podporuje koncentráciu. Osviežuje a očisťuje vzduch.
Je výborný do masážnych prípravkov aj do kúpeľa.

Olej je netoxický a nedráždivý. Nepoužívajte ho však, pokiaľ máte citlivú pleť so sklonom k alergiám.

Všetky dodávané suroviny sú v kozmetickej kvalite, nevhodné na vnútorné použitie. Pri manipulácii používajte vhodné ochranné prostriedky.

Obsiahnuté alergény: Limonene, linalool


Esenciálne oleje alebo tiež éterické oleje sú prírodné aromatické látky, ktoré pochádzajú z rôznych častí rastlín - kmeňov, koreňov, semien, kvetov, listov a pod. Rastlinám dodávajú ich charakteristickú vôňu a okrem toho majú aj ochranné účinky. Ich chemické zloženie je pomerne komplikované. Silice sa získavajú z rastlín najčastejšie destiláciou, extrakciou alebo lisovaním. Esenciálne oleje sú čisté a veľmi ľahko sa vstrebajú do pokožky. Sú rozpustné v tukoch.

Ako môžete esenciálne oleje využiť?
Výroba kozmetiky a mydiel – potrebné množstvo esenciálneho oleja závisí od konkrétneho receptu a vyrábaného množstva.
Inhalácia - nakvapkajte 3 až 8 kvapiek EO do aromalampy, záleží na veľkosti miestnosti.
Kúpeľ - 3 až 8 kvapiek rozmiešajte v 1 dcl mlieka alebo v lyžičke medu.
Masáž - do rastlinného oleja lisovaného za studena (cca 50 ml) pridajte 5 - 15 kvapiek esenciálneho oleja a dobre premiešajte. Príjemnú masáž.
Sauna – do sauny sa používajú najčastejšie svieže a čistiace oleje. Na výber máte z ihličnanov, rozmarínu, eukalyptu, šalvie, mäty alebo citrusových vôní. Podľa veľkosti sauny a vášho vkusu použite 10 - 20 kvapiek.
Starostlivosť o pleť - 1 kvapka EO.
Lokálne použitie - 5 až 10 kvapiek EO.
Maska na vlasy - 2 kvapky EO.

Viete, akú majú životnosť esenciálne oleje, ako ich správne skladovať, či aké esenciálne oleje kombinovať? Všetko o esenciálnych olejoch si prečítate na našom blogu.