FARBIVÁ A VÔNE

Esenciálny olej, cédrové drevo Atlas 100 ml

Skladom: 33 bal.
Kód produktu: EON005_100
INCI: Cedrus Atlantica Bark Oil
Krajina pôvodu: Čína
Dátum minimálnej trvanlivosti:
01/2027
Šarža:
17368
Jednotková cena: 129,90 € / l

12,99 € s DPH

Popis produktu


Esenciálny olej Cédrové drevo sa získava parnou destiláciou kôry zo stromu Cedrus atlantica, Pinaceae. Ide o ihličnatý strom rastúci vo vysokých výškach v rôznych častiach sveta.

Tento esenciálny olej sa vyznačuje sladkou drevitou vôňou s gáfrovým nádychom. Má veľmi výrazné antiseptické a protizápalové účinky, osvedčil sa pri liečbe kožných ekzémov, dermatitíde aj akné. Pomáha uvoľňovať napätie a stres, napomáha k pokojnému spánku. Využíva sa tiež pri liečbe dýchacích ochorení. Má repelentné účinky.

Všetky dodávané suroviny sú v kozmetickej kvalite, nevhodné na vnútorné použitie. Pri manipulácii používajte vhodné ochranné prostriedky.

UPOZORNENIE: Nevhodný pre tehotné ženy.

Spôsob výroby: parná destilácia

ČO SÚ ESENCIÁLNE OLEJE?


Esenciálne oleje alebo tiež éterické oleje sú prírodné aromatické látky, ktoré pochádzajú z rôznych častí rastlín - kmeňov, koreňov, semien, kvetov, listov a pod. Rastlinám dodávajú ich charakteristickú vôňu a okrem toho majú aj liečivé a ochranné účinky. Veľmi pozitívne pôsobia na symptómy na úrovni fyzickej, emocionálnej či mentálnej. 

Ich chemické zloženie je pomerne komplikované. Silice sa získavajú z rastlín najčastejšie destiláciou, extrakciou alebo lisovaním. Esenciálne oleje sú vysoko koncentrované a priamo na pokožku sa používajú až po zriedení s nosnými rastlinnými olejmi (mandľový, marhuľový, jojobový a pod.). Výnimku tvorí iba esenciálny olej z tea tree a levandule, ktoré môžete aplikovať priamo.

Esenciálne oleje používajte na inhaláciu alebo do vašich kozmetických produktov, konzumáciu žiadnych esenciálnych olejov akýchkoľvek značiek neodporúčame.

Esenciálne oleje sú rozpustné v tukoch, preto ak ich chcete použiť do produktov bez obsahu olejov a masiel, použite rozpúšťadlo /solubilizátor/.

 

AKO VYUŽIJEM ESENCIÁLNY OLEJ?

 

Výroba kozmetiky a mydiel – potrebné množstvo esenciálneho oleja závisí od konkrétneho receptu a vyrábaného množstva.
Inhalácia, naparovanie - nakvapkajte niekoľko kvapiek esenciálneho oleja do aromalampy, difúzera, do nádoby s horúcou vodou.
Kúpeľ - kvapky oleja rozmiešajte v základnom oleji /kokosový, olivový.../, v 1 dcl mlieka alebo v lyžičke medu, túto zmes vylejte do vane. Samotné esenciálne oleje sú vo vode nerozpustné, kvapky by plávali na povrchu.
Masáž - do rastlinného oleja lisovaného za studena (cca 50 ml) pridajte niekoľko kvapiek esenciálneho oleja a dobre premiešajte. Príjemnú masáž.
Sauna – na výber máte z ihličnanov, rozmarínu, eukalyptu, šalvie, mäty alebo citrusových vôní. Množstvo kvapiek závisí od veľkosti sauny a vášho vkusu.

Esenciálne oleje sa s obľubou využívajú aj v starostlivosti o pleť, lokálnych obkladoch, maskách na vlasy, v starostlivosti o ústnu hygienu...

Viete, akú majú životnosť esenciálne oleje, ako ich správne skladovať, či aké esenciálne oleje kombinovať? Všetko o esenciálnych olejoch si prečítate na našom blogu.

https://www.handymade.sk/esencialne-oleje-a-ich-pouzitie/