FARBIVÁ A VÔNE

Esenciálny olej, cédrové drevo Atlas 10 ml

Skladom: 502 bal.
Kód produktu: EON005_10
Predpokladaný dátum naskladnenia: 27. 08. 2021
Možnosť predobjednať: 515 bal.
INCI: Cedrus Atlantica Bark Oil
Krajina pôvodu: Kanada
Dátum minimálnej trvanlivosti: 7/2024
Šarža: LOT0012038
Jednotková cena: 169,00 € / l

1,69 € s DPH

Popis produktu

Esenciálny olej cédrové drevo sa získava parnou destiláciou kôry zo stromu Cedrus atlantica, Pinaceae. Ide o ihličnatý strom rastúci vo vysokých výškach v rôznych častiach sveta. Tento esenciálny olej sa vyznačuje sladkou drevitou vôňou s káfrovým nádychom. Má veľmi výrazné antiseptické a protizápalové účinky, osvedčil sa pri liečbe kožných ekzémov, dermatitíde aj akné. Pomáha uvoľňovať napätie a stres, napomáha k pokojnému spánku. Využíva sa tiež pri liečbe dýchacích ochorení. Má repelentné účinky.

Všetky dodávané suroviny sú v kozmetickej kvalite, nevhodné na vnútorné použitie. Pri manipulácii používajte vhodné ochranné prostriedky.

UPOZORNENIE: Nevhodný pre tehotné ženy.

Spôsob výroby: parná destilácia
Obsiahnuté alergény: LIMONENE

CAS n°: 92201-55-3 / 8000-27-9

Esenciálne oleje alebo tiež éterické oleje sú prírodné aromatické látky, ktoré pochádzajú z rôznych častí rastlín - kmeňov, koreňov, semien, kvetov, listov a pod. Rastlinám dodávajú ich charakteristickú vôňu a okrem toho majú aj ochranné účinky. Ich chemické zloženie je pomerne komplikované. Silice sa získavajú z rastlín najčastejšie destiláciou, extrakciou alebo lisovaním. Esenciálne oleje sú čisté a veľmi ľahko sa vstrebajú do pokožky. Sú rozpustné v tukoch.

Silná, svieža, gáfrová vôňa tohto oleja ho radí medzi jeden z najúčinnejších esenciálnych olejov pri všetkých dýchacích ťažkostiach. Podporuje koncentráciu a priaznivo pôsobí aj pri migrénach, čistí vzduch a pomáha hojeniu rán. Je to jedna zo základných vôní a aromaterapii.

Ako môžete esenciálne oleje využiť?
Výroba kozmetiky a mydiel – potrebné množstvo esenciálneho oleja závisí od konkrétneho receptu a vyrábaného množstva.
Inhalácia - nakvapkajte 3 až 8 kvapiek EO do aromalampy, záleží na veľkosti miestnosti.
Kúpeľ - 3 až 8 kvapiek rozmiešajte v 1 dcl mlieka alebo v lyžičke medu.
Masáž - do rastlinného oleja lisovaného za studena (cca 50 ml) pridajte 5 - 15 kvapiek esenciálneho oleja a dobre premiešajte. Príjemnú masáž ?
Sauna – do sauny sa používajú najčastejšie svieže a čistiace oleje. Na výber máte z ihličnanov, rozmarínu, eukalyptu, šalvie, mäty alebo citrusových vôní. Podľa veľkosti sauny a vášho vkusu použite 10 - 20 kvapiek.
Starostlivosť o pleť - 1 kvapka EO.
Lokálne použitie - 5 až 10 kvapiek EO.
Maska na vlasy - 2 kvapky EO.

Viete, akú majú životnosť esenciálne oleje, ako ich správne skladovať, či aké esenciálne oleje kombinovať? Všetko o esenciálnych olejoch si prečítate na našom blogu.

Tento web používa súbory cookies. Prehliadaním webu vyjadrujete súhlas s ich používaním. Viac informácií.