FARBIVÁ A VÔNE

Esenciálny olej, citrón 100 ml

Skladom: 3 bal.
Kód produktu: EON007_100
Predpokladaný dátum naskladnenia: 20. 07. 2024
Možnosť predobjednať: 116 bal.
INCI: Citrus Limon Peel Oil
Krajina pôvodu:
Dátum minimálnej trvanlivosti:
03/2027
Šarža:
17723
Jednotková cena: 129,90 € / l

12,99 € s DPH

Popis produktu


Bohatá sladká citrusová vôňa tohto esenciálneho oleja je výborným odpudzovačom pachov a čističom. Silica z citróna sa používa najmä do prípravkov určených pre mastnú pleť a problémy s akné.

Esenciálny olej citrón je vyrobený procesom studeného lisovania šupky ovocia
Citrus limon (L.) Burm. (Fam. Rutaceae). Z tohto dôvodu je fotosenzitívny - neodporúča sa po jeho nanesení na kožu vystavovať priamemu slnku.Táto reakcia by sa nemala vyskytnúť, pokiaľ nepoužijete viac ako 2% za studena lisovaného esenciálneho oleja.

Všetky dodávané suroviny sú v kozmetickej kvalite, nevhodné na vnútorné použitie. Pri manipulácii používajte vhodné ochranné prostriedky.

 

ČO SÚ ESENCIÁLNE OLEJE?

Esenciálne oleje alebo tiež éterické oleje sú prírodné aromatické látky, ktoré pochádzajú z rôznych častí rastlín - kmeňov, koreňov, semien, kvetov, listov a pod. Rastlinám dodávajú ich charakteristickú vôňu a okrem toho majú aj liečivé a ochranné účinky. Veľmi pozitívne pôsobia na symptómy na úrovni fyzickej, emocionálnej či mentálnej. 

Ich chemické zloženie je pomerne komplikované. Silice sa získavajú z rastlín najčastejšie destiláciou, extrakciou alebo lisovaním. Esenciálne oleje sú vysoko koncentrované a priamo na pokožku sa používajú až po zriedení s nosnými rastlinnými olejmi (mandľový, marhuľový, jojobový a pod.). Výnimku tvorí iba esenciálny olej z tea tree a levandule, ktoré môžete aplikovať priamo.

Esenciálne oleje používajte na inhaláciu alebo do vašich kozmetických produktov, konzumáciu žiadnych esenciálnych olejov akýchkoľvek značiek neodporúčame.

Esenciálne oleje sú rozpustné v tukoch, preto ak ich chcete použiť do produktov bez obsahu olejov a masiel, použite rozpúšťadlo /solubilizátor/.

 

AKO VYUŽIJEM ESENCIÁLNY OLEJ?

 

Výroba kozmetiky a mydiel – potrebné množstvo esenciálneho oleja závisí od konkrétneho receptu a vyrábaného množstva.
Inhalácia, naparovanie - nakvapkajte niekoľko kvapiek esenciálneho oleja do aromalampy, difúzera, do nádoby s horúcou vodou.
Kúpeľ - kvapky oleja rozmiešajte v základnom oleji /kokosový, olivový.../, v 1 dcl mlieka alebo v lyžičke medu, túto zmes vylejte do vane. Samotné esenciálne oleje sú vo vode nerozpustné, kvapky by plávali na povrchu.
Masáž - do rastlinného oleja lisovaného za studena (cca 50 ml) pridajte niekoľko kvapiek esenciálneho oleja a dobre premiešajte. Príjemnú masáž.
Sauna – na výber máte z ihličnanov, rozmarínu, eukalyptu, šalvie, mäty alebo citrusových vôní. Množstvo kvapiek závisí od veľkosti sauny a vášho vkusu.

Esenciálne oleje sa s obľubou využívajú aj v starostlivosti o pleť, lokálnych obkladoch, maskách na vlasy, v starostlivosti o ústnu hygienu...

Viete, akú majú životnosť esenciálne oleje, ako ich správne skladovať, či aké esenciálne oleje kombinovať? Všetko o esenciálnych olejoch si prečítate na našom blogu.