FARBIVÁ A VÔNE

Esenciálny olej, elemi, 10 ml

Skladom: 134 bal.
Kód produktu: EON015_10
INCI: Canarium Luzonicum Gum Oil
Krajina pôvodu: Filipíny
Dátum minimálnej trvanlivosti: 5/2023 + 7/2024
Šarža: LOT0006592 + LOT0012042
Jednotková cena: 399,00 € / l

3,99 € s DPH

Popis produktu

Elemi olej má korenistú vôňu podobnú kadidlu, ktorá je jemná a mierne citrusová. Guma z tohto tropického stromu sa zbiera a spracováva na Filipínach. Po zbere prechádza parnou destiláciou.

Éterický olej Elemi bol známy už starým Egypťaňom, ktorý pomocou neho uchovávali mŕtve telá. Dnes sa používa na liečenie jaziev a ochranu kože, pomáha zmierňovať vrásky aj uľaviť od svalového napätia.

Alergény: LIMONENE, EUGENYL METHYL ETHER

Všetky dodávané suroviny sú v kozmetickej kvalite, nevhodné na vnútorné použitie. Pri manipulácii používajte vhodné ochranné prostriedky.

CAS n°: 8023-89-0

Esenciálne oleje alebo tiež éterické oleje sú prírodné aromatické látky, ktoré pochádzajú z rôznych častí rastlín - kmeňov, koreňov, semien, kvetov, listov a pod. Rastlinám dodávajú ich charakteristickú vôňu a okrem toho majú aj ochranné účinky. Ich chemické zloženie je pomerne komplikované. Silice sa získavajú z rastlín najčastejšie destiláciou, extrakciou alebo lisovaním. Esenciálne oleje sú čisté a veľmi ľahko sa vstrebajú do pokožky. Sú rozpustné v tukoch.

Viete, akú majú životnosť esenciálne oleje, ako ich správne skladovať, či aké esenciálne oleje kombinovať? Všetko o esenciálnych olejoch si prečítate na našom blogu.

Tento web používa súbory cookies. Prehliadaním webu vyjadrujete súhlas s ich používaním. Viac informácií.