FARBIVÁ A VÔNE

Esenciálny olej, klinček, 500 ml

Skladom: 0 bal.
Kód produktu: EON040_500
INCI: Eugenia Caryophyllus Bud Oil
Krajina pôvodu: Indonézia
Dátum minimálnej trvanlivosti: 10/2023
Šarža: LOT0008730
Jednotková cena: 145,98 € / l

72,99 € s DPH

Popis produktu

Tento esenciálny olej má korenistú, drevitú vôňu klinčekov. Má vysoký obsah eugenolu. Pôsobí protizápalovo, antivírovo a antibakteriálne. Obsahuje látky tíšiace bolešť, preto je už dlhé roky obľúbený pri liečbe bolestivých zubov, reumatických ochoreniach, ale tiež pre jeho dezinfekčné účinky na kurie oká, bradavice a pod.
Esenciálny olej z klinčeka je získaný parnou destiláciou neotvorených pukov kvetov rastliny Syzygium aromaticum (L.) Merr& Perry (Eugenia caryophyllus (Spreng.) Bullock & Harrison).

Spôsob výroby: parná destilácia

CAS n°: 84961-50-2

Všetky dodávané suroviny sú v kozmetickej kvalite, nevhodné na vnútorné použitie. Pri manipulácii používajte vhodné ochranné prostriedky.

Esenciálne oleje alebo tiež éterické oleje sú prírodné aromatické látky, ktoré pochádzajú z rôznych častí rastlín - kmeňov, koreňov, semien, kvetov, listov a pod. Rastlinám dodávajú ich charakteristickú vôňu a okrem toho majú aj ochranné účinky. Ich chemické zloženie je pomerne komplikované. Silice sa získavajú z rastlín najčastejšie destiláciou, extrakciou alebo lisovaním. Esenciálne oleje sú čisté a veľmi ľahko sa vstrebajú do pokožky. Sú rozpustné v tukoch.

Ako môžete esenciálne oleje využiť?
Výroba kozmetiky a mydiel – potrebné množstvo esenciálneho oleja závisí od konkrétneho receptu a vyrábaného množstva.
Inhalácia - nakvapkajte 3 až 8 kvapiek EO do aromalampy, záleží na veľkosti miestnosti.
Kúpeľ - 3 až 8 kvapiek rozmiešajte v 1 dcl mlieka alebo v lyžičke medu.
Masáž - do rastlinného oleja lisovaného za studena (cca 50 ml) pridajte 5 - 15 kvapiek esenciálneho oleja a dobre premiešajte. Príjemnú masáž.
Sauna – do sauny sa používajú najčastejšie svieže a čistiace oleje. Na výber máte z ihličnanov, rozmarínu, eukalyptu, šalvie, mäty alebo citrusových vôní. Podľa veľkosti sauny a vášho vkusu použite 10 - 20 kvapiek.
Starostlivosť o pleť - 1 kvapka EO.
Lokálne použitie - 5 až 10 kvapiek EO.
Maska na vlasy - 2 kvapky EO.

Viete, akú majú životnosť esenciálne oleje, ako ich správne skladovať, či aké esenciálne oleje kombinovať? Všetko o esenciálnych olejoch si prečítate na našom blogu.

Tento web používa súbory cookies. Prehliadaním webu vyjadrujete súhlas s ich používaním. Viac informácií.