FARBIVÁ A VÔNE

Esenciálny olej, levanduľa úzkolistá, 100 ml

Skladom: 0 bal.
Kód produktu: EON045_100
Predpokladaný dátum naskladnenia: 22. 10. 2021
Možnosť predobjednať: 113 bal.
INCI: Lavandula Angustifolia Flower Oil
Krajina pôvodu: Francúzsko
Dátum minimálnej trvanlivosti: 5/2024
Šarža: LOT0010999
Jednotková cena: 139,90 € / l

13,99 € s DPH

Popis produktu

Esenciálny olej levanduľa úzkolistá alebo tiež lekárska je jeden z najuniverzálnejších a zároveň aj najpoužívanejších esenciálnych olejov, vhodný pre dospelých aj pre deti. Má sladkú, korenistú, jemne kvetinovú vôňu levandule. Získava sa z kvetov rastliny Lavandula angustifolia L. v kombinácii s inými odrodami levandule. Obsah esteru sa udržuje na 40 - 42 % vďaka Linalyl acetátu.
Levanduľový esenciálny olej pomáha pri psychickej únave, má upokojujúci účinok na celý organizmus. Uľavuje od bolestí svalov a kŕčov, znižuje krvný tlak a pozitívne pôsobí aj pri migréne. Používa sa aj pri menštruačných poruchách, nespavosti, ako dezinfekčný prostriedok, pri uštipnutí hmyzom a pod. Veľmi účinne bojuje aj proti kvasinkovým infekciám - kandidózam - spôsobených kvasinkou Candida albicans.

CAS n°: 8000-28-0
Alergény: EUGENOL, COUMARINE, GERANIOL, LINALOOL, LIMONENE

Všetky dodávané suroviny sú v kozmetickej kvalite, nevhodné na vnútorné použitie. Pri manipulácii používajte vhodné ochranné prostriedky.

Esenciálne oleje alebo tiež éterické oleje sú prírodné aromatické látky, ktoré pochádzajú z rôznych častí rastlín - kmeňov, koreňov, semien, kvetov, listov a pod. Rastlinám dodávajú ich charakteristickú vôňu a okrem toho majú aj ochranné účinky. Ich chemické zloženie je pomerne komplikované. Silice sa získavajú z rastlín najčastejšie destiláciou, extrakciou alebo lisovaním. Esenciálne oleje sú čisté a veľmi ľahko sa vstrebajú do pokožky. Sú rozpustné v tukoch.

Ako môžete esenciálne oleje využiť?
Výroba kozmetiky a mydiel – potrebné množstvo esenciálneho oleja závisí od konkrétneho receptu a vyrábaného množstva.
Inhalácia - nakvapkajte 3 až 8 kvapiek EO do aromalampy, záleží na veľkosti miestnosti.
Kúpeľ - 3 až 8 kvapiek rozmiešajte v 1 dcl mlieka alebo v lyžičke medu.
Masáž - do rastlinného oleja lisovaného za studena (cca 50 ml) pridajte 5 - 15 kvapiek esenciálneho oleja a dobre premiešajte. Príjemnú masáž.
Sauna – do sauny sa používajú najčastejšie svieže a čistiace oleje. Na výber máte z ihličnanov, rozmarínu, eukalyptu, šalvie, mäty alebo citrusových vôní. Podľa veľkosti sauny a vášho vkusu použite 10 - 20 kvapiek.
Starostlivosť o pleť - 1 kvapka EO.
Lokálne použitie - 5 až 10 kvapiek EO.
Maska na vlasy - 2 kvapky EO.

Viete, akú majú životnosť esenciálne oleje, ako ich správne skladovať, či aké esenciálne oleje kombinovať? Všetko o esenciálnych olejoch si prečítate na našom blogu.

Tento web používa súbory cookies. Prehliadaním webu vyjadrujete súhlas s ich používaním. Viac informácií.