Májové tvorenie v Handymade so zľavou -12% na všetko.

FARBIVÁ A VÔNE

Káva CO2-to extrakt BIO, 10 ml

-21%
Skladom: 41 bal.
Kód produktu: CO200_10
INCI: Coffee Arabica (Coffee) Seed Extrakt
Krajina pôvodu: Taliansko, spracované v Nemecku
Dátum minimálnej trvanlivosti:
12/2024
Šarža:
412414
Jednotková cena: 569,00 € / l
Pôvodná cena: 7,19 €

5,69 € s DPH

Popis produktu


Esencie získané pomocou extrakcie CO2 sú jedny z najčistejších esencií s vyšším zastúpením jednotlivých chemických zložiek než sú obsiahnuté v esenciálnych olejoch získavaných parnou destiláciou, nakoľko neobsahujú zbytky rozpúšťadiel, anorganické soli, ťažké kovy ani baktérie schopné reprodukcie. Ich použitie je rovnaké ako pri esenciálnych olejoch, ibaže v oveľa menšom pomere, nakoľko CO2 extrakt je silnejší, kvalitnejší a má výrazne dlhšiu trvácnosť. Rastlinné výťažky totiž pri tomto procese extrakcie nepodliehajú tepelnej degradácii, ako je tomu v procese parnej destilácie.

Extrakcia CO2 umožňuje v závislosti od tlaku vytvoriť dva druhy extraktov, tzv. výberové (Selects) a úplné (Totals).

Naše CO2 extrakty sú celkové výťažky z rastliny (získavané vysokotlakovou extrakciou), obsahujú teda všetky zložky rozpustné v CO2, vrátane voskov, živíc, farbív. Sú teda veľmi podobné samotnej rastline, zvyčajne sú husté a pastovité práve vďaka obsiahnutým voskom, tukom a živiciam, ktoré pochádzajú zo samotného rastlinného materiálu.

Kávový extrakt CO2 je esencia získaná z pražených kávových zŕn, získaných z biologického hospodárstva.

Zloženie: mastný olej s aromatickými zložkami praženej kávy, ako 2-furánmetanol, metylpyrazín, 2,6-dimetylpyrazín, 5-metylfurfural, 2-furánmetanol acetát, kofeín <0,5%

Použitie: Kávový extrakt má silné antioxidačné vlastnosti. Spomaľuje stárnutie pokožky stimulovaním mikrocirkulácie a zároveň zlepšuje vzhľad a zdravie pokožky.Vhodný aj do šampónov,kde prekrvuje vlasovú cibuľku, a tým podporuje výživu vlasu a jeho rast.

Dávkovanie: 0,2-0,5%

Všetky dodávané suroviny sú v kozmetickej kvalite, nevhodné na vnútorné použitie.

Certifikácia: HALAL, QC&I (podľa smernice EÚ), košer certifikát spoločnosti KLBD Viac o tomto produkte ako aj CO2 extraktoch si môžete prečítať na našom blogu

Akciová cena sa vzťahuje na produkt so skrátenou zárukou.

Na stiahnutie