FARBIVÁ A VÔNE

MICA, práškové farbivo, Lime, 200 g

Skladom: 0 bal.
Kód produktu: FM733_200
INCI: Mica, Titanium Dioxide, Chromium (111) Oxide, Iron Oxide Yellow
Krajina pôvodu: Španielsko
Dátum minimálnej trvanlivosti: 12/2025
Šarža: 55197
Jednotková cena: 119,95 € / kg

23,99 € s DPH

Popis produktu

MICA, práškové farbivo, Lime,

Tento odtieň nie je vhodný na použitie do prípravkov na pery.

Mica alebo tiež mika je prírodné farbivo, pigmentový prášok, ktorý sa získava zo sľudy.

Je nerozpustný a má perleťové, kovové alebo chameleónové odtiene. Tieto mikroskopické čiastočky sľudy v kozmetických prípravkoch odrážajú alebo rozkladajú svetlo, vďaka čomu prirodzene kryjú nedokonalosti pleti a rozžiaria ju. Mica farbivo nie je rozpustné vo vode ani v oleji. Pokiaľ hľadáte farbivo do produktov do vane ako šumivky, soli do kúpeľa, šampóny a podobne, pozrite si našu ponuku AquaPearls pigmentov.

Mica farbivá sa používajú sa najmä pri výrobe:

- minerálneho make-upu,

- púdrov,

- očných tieňov,

- pleťových krémov,

- lakov na nechty,

- mydiel.

Pri použití do sviečok je potrebné otestovať správne horenie knôtu, keďže niektoré kombinácie môžu upchávať knôt. Výborne sa hodia na dotvorenie povrchu už vytvorenej sviečky.

Mica prášky skladujte v uzavretej nádobe pri izbovej teplote, chráňte pred vlhkosťou a priamym slnečným žiarením a vydržia vám až 5 rokov.

MICA prášky v našej ponuke sú najčistejšie sfarbené sľudy s kozmetickým stupňom v EÚ, nikdy neboli testované na zvieratách a sú vhodné aj pre vegánov. Všetky glitre, dvojfarebné pigmenty ako aj MICA prášky/pigmenty z našej ponuky pochádzajú prioritne od výrobcov z USA, Európy a Ázie, čím garantujeme kvalitu a taktiež uisťujeme, že nedisponujeme ponukou z Indie, kde je na extrémne ťažké práce v baniach zneužívaná detská pracovná sila. 

Všetky dodávané suroviny sú v kozmetickej kvalite, nevhodné na vnútorné použitie. Pri manipulácii používajte vhodné ochranné prostriedky.

Suroviny z našej ponuky pochádzajú prioritne od výrobcov z USA, Európy a Ázie, čím garantujeme kvalitu a taktiež uisťujeme, že nedisponujeme ponukou z Indie, kde je na extrémne ťažké práce v baniach zneužívaná detská pracovná sila.