FARBIVÁ A VÔNE

MICA, práškové farbivo, Sunset Dazzler, 500 g

Skladom: 0 bal.
Kód produktu: FM243_500
INCI: viď popis
Krajina pôvodu: Španielsko
Dátum minimálnej trvanlivosti: 10/2023 + 12/2025
Šarža: 2604189 + 299124
Jednotková cena: 100,00 € / kg

50,00 € s DPH

Popis produktu

Mica alebo tiež mika je prírodné farbivo, pigmentový prášok, ktorý sa získava zo sľudy. Je nerozpustný a má perleťové, kovové alebo chameleónové odtiene. Tieto mikroskopické čiastočky sľudy v kozmetických prípravkoch odrážajú alebo rozkladajú svetlo, vďaka čomu prirodzene kryjú nedokonalosti pleti a rozžiaria ju. Mica farbivo nie je rozpustné vo vode ani v oleji.

Mica farbivá sa používajú sa najmä pri výrobe:
- minerálneho make-upu,
- púdrov,
- očných tieňov,
- leskov na pery,
- balzamov na pery,
- rúžov,
- pleťových krémov,
- lakov na nechty,
- bômb do kúpeľa,
- mydiel.

Neodporúčame ich používať do sviečok, pretože nerozpustné čiastočky sľudy zanášajú knôt a sviečka Vám horieť nebude. Dajú sa však použiť na dotvorenie povrchu už vytvorenej sviečky.

INCI: Mica, Titanium Dioxide, Iron Oxide Red, Iron Oxide Yellow
CAS Numbers: 12001-26-2, 13463-67-7,1309-37-1
, 51274-00-1

Všetky dodávané suroviny sú v kozmetickej kvalite, nevhodné na vnútorné použitie. Pri manipulácii používajte vhodné ochranné prostriedky.

Skladujte ho v uzavretej nádobe pri izbovej teplote, chráňte pred vlhkosťou a priamym slnečným žiarením a vydrží vám až 5 rokov.

MICA prášky v našej ponuke sú najčistejšie sfarbené sľudy s kozmetickým stupňom v EÚ, nikdy neboli testované na zvieratách a sú vhodné aj pre vegánov.

Všetky glitre, dvojfarebné pigmenty ako aj MICA prášky/pigmenty z našej ponuky pochádzajú prioritne od výrobcov z USA, Európy a Ázie, čím garantujeme kvalitu a taktiež uisťujeme, že nedisponujeme ponukou z Indie, kde je na extrémne ťažké práce v baniach zneužívaná detská pracovná sila.

Tento web používa súbory cookies. Prehliadaním webu vyjadrujete súhlas s ich používaním. Viac informácií.