Rastlinná vazelína VEGELINE

Naspäť19. 09. 2022 Články

Rastlinná vazelína Vegeline príjemne prekvapí. Petrolejovú vazelínu môžete hodiť do koša.

 

Ak ste sa doteraz vyhýbali použitiu vazelín v kozmetike z dôvodu obsahu minerálnych olejov, parafínu či iných petrochemických zložiek, odteraz nemusíte. Vegeline predstavuje rastlinnú alternatívu ku tradičnej vazelíne.

Vazlína Vegeline z prírodných rastlinných zložiek v okrúhlej nádobe s listami na bielom pozadí.

ČO JE DOBRÉ VEDIEŤ O VAZELÍNE VEGELINE?

 

Vegeline rastlinná vazelína pozostáva zo zmesi rastlinných olejov a voskov, ktoré vytvárajú textúru podobnú tradičnej vazelíne, ale čisto na prírodnej báze. Základom rastlinnej vazelíny Vegeline je ricínový olej a karnaubský vosk. Vďaka nim je táto vazelína skvelým emolientom do vašich kozmetických výrobkov.

 

Hlavné úlohy vazelíny sú v tom, že znižuje transepidermálnu stratu vody z pokožky, zároveň na koži vytvára ochrannú bariéru, čo zvyšuje ošetrujúce vlastnosti kozmetických výrobkov a predlžuje efekt ich pôsobenia. Veľmi dobre sa rozotiera a na pokožke zanecháva pocit ako rastlinné maslá, je menej mastná než klasické vazelíny.Okrem toho je Vegeline látka prirodzene vodeodolná, nedráždivá a nekomedónna (neupcháva póry), vďaka čomu je rastlinná vazelína oveľa lepšie kompatibilná s pokožkou ako výrobky na báze petrochemikálií a zároveň nezanecháva lepivý pocit po aplikácii.


Rastlinnú vazelínu oceníte aj ako zahusťovadlo v olejovej fáze rôznych výrobkov, môžete vďaka Vegeline upraviť viskozitu, a tým štruktúru a konzistenciu hotových produktov. Vazelína sa pridáva do olejovej fázy, je vysoko odolná voči oxidácii. Možno ju kombinovať s inými emolientmi (ako rastlinné maslá a vosky). Odporúčané dávkovanie je v rozmedzí 1 % až 50 % výrobku.


Vegeline využijete v pleťových a telových krémoch ako emolient, ďalej vo vlasovej kozmetike, kde môže slúžiť ako základná surovina pre výrobu voskov, gélov, vyživujúcich šampónov či kondicionérov. Uplatnenie nájde aj ako hydratačná surovina v produktoch na pery (rúže a balzamy), a takisto aj v inej dekoratívnej kozmetike, najmä v mejkapoch či podkladových bázach pod mejkap. Rastlinnú vazelínu môžete využiť aj v opaľovacích krémoch alebo v hydratačných produktoch po opaľovaní.