ZÁKLADNÉ SUROVINY

Cupuacu maslo, LZS, 1 kg

Skladom: 9 bal.
Kód produktu: BUT250_1
INCI: Theobroma grandiflorum seed butter
Krajina pôvodu: Brazília, Amazonské pralesy, divý zber
Dátum minimálnej trvanlivosti: 7/2024
Šarža: LOT0014023
Jednotková cena: 47,99 € / kg

47,99 € s DPH

Popis produktu

Cupuacu maslo, LZS,

Cupuacu maslo sa získava z plodov tropického stromu Theoroma grandiflorum a je výbornou náhradou kakaového masla (kakaové maslo sa vyrába z kakaovníka pravého Theobroma cacao). Pričom kakaové maslo je tvrdé a jeho bohatá vôňa po tmavej čokoláde ihneď naštartuje aj vaše chuťové poháriky.

Cupuacu vonia tiež ako čokoláda, ale zelenšia, sviežejšia a prenikavejšia. Je to skôr taký náznak čokolády. Ide o tuhé maslo krémovej farby s charakteristickou vôňou. Ide o divý zber z Amazonských pralesov, maslo je lisované za studena bez akejkoľvek úpravy. Cupuacu maslo sa nazýva aj "rastlinný lanolín" vďaka svojej veľmi vysokej schopnosti absorpcie vody (200% viac ako lanolín), zadržiava vodu v objeme až 240% svojej hmotnosti. Preto toto maslo pomáha vlhkosti preniknúť do vlasov s nízkou pórovitosťou (výborné do vlasových masiek a ošetrujúcich šampónov).

Obsahuje radu fytosterolov, ktoré majú protizápalový účinok, zachovávajú voľné radikály a pomáhajú aktívnym zložkám preniknúť do pokožky. Pokožku tiež zjemňuje, pomáha jej obnoviť prirodzenú vlhkosť a elasticitu.

Je vynikajúce v starostlivosti o pleť, v telových maslách a krémoch, veľmi obľúbený je na aplikáciu v okolí očí a pier - balzamy na pery, rúže.

Bod topenia: 30-32°C, neobsahuje žiadne alergény z povinne uvádzaných alergénov.  

Bližšie informácie o kvalite výrobku nájdete v ateste, ktorý aktualizujeme vždy s novou šaržou.

Všetky dodávané suroviny sú v kozmetickej kvalite, nevhodné na vnútorné použitie. Pri manipulácii používajte vhodné ochranné prostriedky. 

Viete, čo je to vlastne rastlinné maslo, z čoho sa skladá, aké kvalitatívne parametre sú dôležité pri výbere masla, či aké formy úpravy a spracovania môžete nájsť na trhu? Navštívte náš blog a dozviete sa viac: RASTLINNÉ MASLÁ V KOZMETIKE . O samotnom Cupuacu masle si môžete prečítať viac v článku.