FARBIVÁ A VÔNE

Esenciálny olej, červený pomaranč, 100 ml

Skladom: 3 bal.
Kód produktu: EON071_100
INCI: viď popis
Krajina pôvodu: Dominikánska republika
Dátum minimálnej trvanlivosti: 6/2023 + 10/2023
Šarža: LOT0007052 + LOT0008556
Jednotková cena: 129,90 € / l

12,99 € s DPH

Popis produktu

Červený pomaranč alebo aj bloody orange (citrus sinensis) poskytuje esenciálny olej z intenzívnejšou citrusovou vôňou než majú ostatné pomarančové oleje.
Preto sa často používa ako zložka do masážnych a tiež osviežovačov, kde dosahuje sladký a stimulačný účinok.

Sýta červená farba je spôsobená bohatou prítomnosťou antokyanov, zdravých antioxidačných pigmentov, ktoré sú obsiahnuté v citrusoch zriedkavo.

Pre výrazné antidepresívne, protizápalové a antiseptické účinky sa využíva do pleťových krémov a tiež domácich čistiacich produktov.

INCI: Citrus Aurantium (Sinensis) Dulcis Peel Oil Expressed
CAS: 8028-48-6

Všetky dodávané suroviny sú v kozmetickej kvalite, nevhodné na vnútorné použitie. Pri manipulácii používajte vhodné ochranné prostriedky.

Esenciálne oleje alebo tiež éterické oleje sú prírodné aromatické látky, ktoré pochádzajú z rôznych častí rastlín - kmeňov, koreňov, semien, kvetov, listov a pod. Rastlinám dodávajú ich charakteristickú vôňu a okrem toho majú aj ochranné účinky. Ich chemické zloženie je pomerne komplikované. Silice sa získavajú z rastlín najčastejšie destiláciou, extrakciou alebo lisovaním. Esenciálne oleje sú čisté a veľmi ľahko sa vstrebajú do pokožky. Sú rozpustné v tukoch.

Ako môžete esenciálne oleje využiť?
Výroba kozmetiky a mydiel – potrebné množstvo esenciálneho oleja závisí od konkrétneho receptu a vyrábaného množstva.
Inhalácia - nakvapkajte 3 až 8 kvapiek EO do aromalampy, záleží na veľkosti miestnosti.
Kúpeľ - 3 až 8 kvapiek rozmiešajte v 1 dcl mlieka alebo v lyžičke medu.
Masáž - do rastlinného oleja lisovaného za studena (cca 50 ml) pridajte 5 - 15 kvapiek esenciálneho oleja a dobre premiešajte. Príjemnú masáž.
Sauna – do sauny sa používajú najčastejšie svieže a čistiace oleje. Na výber máte z ihličnanov, rozmarínu, eukalyptu, šalvie, mäty alebo citrusových vôní. Podľa veľkosti sauny a vášho vkusu použite 10 - 20 kvapiek.
Starostlivosť o pleť - 1 kvapka EO.
Lokálne použitie - 5 až 10 kvapiek EO.
Maska na vlasy - 2 kvapky EO.

Viete, akú majú životnosť esenciálne oleje, ako ich správne skladovať, či aké esenciálne oleje kombinovať? Všetko o esenciálnych olejoch si prečítate na našom blogu.

Tento web používa súbory cookies. Prehliadaním webu vyjadrujete súhlas s ich používaním. Viac informácií.