FARBIVÁ A VÔNE

Esenciálny olej, čierne korenie, 500 ml

Skladom: 1 bal.
Kód produktu: EON009_500
INCI: Piper nigrum fruit oil
Krajina pôvodu: India
Dátum minimálnej trvanlivosti: 8/2024 + 7/2025
Šarža: 4442606 + LOT0013901
Jednotková cena: 258,00 € / l

129,00 € s DPH

Popis produktu

Esenciálny olej, čierne korenie,

Esenciálny olej čierne korenie (Black Pepper) je získaný parnou destiláciu z vysušených plodov rastliny Piper nigrum L. Má bledozelenú až žltú farbu a charakteristickú, teplú korenistú vôňu.
Má antibakteriálne a protikŕčové účinky, pomáha uľavovať aj proti bolesti. Má schopnosť zahriať, ba prekrviť pokožku, preto sa používa aj do masážnych prípravkov na prehriatie stuhnutých svalov a je výborný aj na celulitídu. Často sa používa aj v prípravkoch na ústnu hygienu.

Odporúčame kombinovať s: Bergamot, Šalvia lekárska aj muškátová, Klinček, Koriander, Frankincense, Geranium, Zázvor, Grapefruit, Levanduľa, Borievka / Jalovec, Citrón, Limetka, Mandarinka, Santalové drevo a Ylang Ylang

Všetky dodávané suroviny sú v kozmetickej kvalite, nevhodné na vnútorné použitie. Pri manipulácii používajte vhodné ochranné prostriedky.

Obsiahnuté alergény: LINALOOL, LIMONENE


Esenciálne oleje alebo tiež éterické oleje sú prírodné aromatické látky, ktoré pochádzajú z rôznych častí rastlín - kmeňov, koreňov, semien, kvetov, listov a pod. Rastlinám dodávajú ich charakteristickú vôňu a okrem toho majú aj ochranné účinky. Ich chemické zloženie je pomerne komplikované. Silice sa získavajú z rastlín najčastejšie destiláciou, extrakciou alebo lisovaním. Esenciálne oleje sú čisté a veľmi ľahko sa vstrebajú do pokožky. Sú rozpustné v tukoch.

Silná, svieža, gáfrová vôňa tohto oleja ho radí medzi jeden z najúčinnejších esenciálnych olejov pri všetkých dýchacích ťažkostiach. Podporuje koncentráciu a priaznivo pôsobí aj pri migrénach, čistí vzduch a pomáha hojeniu rán. Je to jedna zo základných vôní a aromaterapii.

Ako môžete esenciálne oleje využiť?
Výroba kozmetiky a mydiel – potrebné množstvo esenciálneho oleja závisí od konkrétneho receptu a vyrábaného množstva.
Inhalácia - nakvapkajte 3 až 8 kvapiek EO do aromalampy, záleží na veľkosti miestnosti.
Kúpeľ - 3 až 8 kvapiek rozmiešajte v 1 dcl mlieka alebo v lyžičke medu.
Masáž - do rastlinného oleja lisovaného za studena (cca 50 ml) pridajte 5 - 15 kvapiek esenciálneho oleja a dobre premiešajte. Príjemnú masáž.
Sauna – do sauny sa používajú najčastejšie svieže a čistiace oleje. Na výber máte z ihličnanov, rozmarínu, eukalyptu, šalvie, mäty alebo citrusových vôní. Podľa veľkosti sauny a vášho vkusu použite 10 - 20 kvapiek.
Starostlivosť o pleť - 1 kvapka EO.
Lokálne použitie - 5 až 10 kvapiek EO.
Maska na vlasy - 2 kvapky EO.

Viete, akú majú životnosť esenciálne oleje, ako ich správne skladovať, či aké esenciálne oleje kombinovať? Všetko o esenciálnych olejoch si prečítate na našom blogu.