FARBIVÁ A VÔNE

Esenciálny olej, jalovec borievka drevo, 100 ml

Skladom: 9 bal.
Kód produktu: EON031_100
INCI: Juniperus communis wood oil
Krajina pôvodu: India
Dátum minimálnej trvanlivosti:
08/2026
Šarža:
SE/SI-201
Jednotková cena: 249,90 € / l

24,99 € s DPH

Popis produktu


Esenciálny olej z borievky si môžete užiť nielen z plodov, ale aj z dreva tejto rastliny. Borievkový esenciálny olej využijete pri detoxikácii, nakoľko výrazne podporuje vylučovanie. Okrem toho si nájde uplatnenie pri stimulácii krvného obehu, podporuje potenie a celkovo činnosť vnútorných orgánov. V pleťových prípravkoch sa hodí na problematickú a aknóznu pleť.

Vyskúšajte napríklad oplachovú pleťovú vodu s obsahom esenciálneho oleja z borievkového dreva, prípadne použite tento olej ako súčasť iných oplachových čistiacich prostriedkov na pleť (pleťové gély, mydlá a podobne).

Pre zlepšenie prekrvenia končatín môžete pár kvapiek oleja zmiešať s nosným olejom a použiť pri masáži alebo do balzamov na unavené a studené nohy. Takisto sa hodí aj do kúpeľov či do aromalampy pri problémoch s dýchacími cestami alebo upchatým nosom.

Všetky dodávané suroviny sú v kozmetickej kvalite, nevhodné na vnútorné použitie. Pri manipulácii používajte vhodné ochranné prostriedky.

 

ČO SÚ ESENCIÁLNE OLEJE?


Esenciálne oleje alebo tiež éterické oleje sú prírodné aromatické látky, ktoré pochádzajú z rôznych častí rastlín - kmeňov, koreňov, semien, kvetov, listov a pod. Rastlinám dodávajú ich charakteristickú vôňu a okrem toho majú aj liečivé a ochranné účinky. Veľmi pozitívne pôsobia na symptómy na úrovni fyzickej, emocionálnej či mentálnej. 

Ich chemické zloženie je pomerne komplikované. Silice sa získavajú z rastlín najčastejšie destiláciou, extrakciou alebo lisovaním. Esenciálne oleje sú vysoko koncentrované a priamo na pokožku sa používajú až po zriedení s nosnými rastlinnými olejmi (mandľový, marhuľový, jojobový a pod.). Výnimku tvorí iba esenciálny olej z tea tree a levandule, ktoré môžete aplikovať priamo.

Esenciálne oleje používajte na inhaláciu alebo do vašich kozmetických produktov, konzumáciu žiadnych esenciálnych olejov akýchkoľvek značiek neodporúčame.

Esenciálne oleje sú rozpustné v tukoch, preto ak ich chcete použiť do produktov bez obsahu olejov a masiel, použite rozpúšťadlo /solubilizátor/.

 

AKO VYUŽIJEM ESENCIÁLNY OLEJ?

 

Výroba kozmetiky a mydiel – potrebné množstvo esenciálneho oleja závisí od konkrétneho receptu a vyrábaného množstva.
Inhalácia, naparovanie - nakvapkajte niekoľko kvapiek esenciálneho oleja do aromalampy, difúzera, do nádoby s horúcou vodou.
Kúpeľ - kvapky oleja rozmiešajte v základnom oleji /kokosový, olivový.../, v 1 dcl mlieka alebo v lyžičke medu, túto zmes vylejte do vane. Samotné esenciálne oleje sú vo vode nerozpustné, kvapky by plávali na povrchu.
Masáž - do rastlinného oleja lisovaného za studena (cca 50 ml) pridajte niekoľko kvapiek esenciálneho oleja a dobre premiešajte. Príjemnú masáž.
Sauna – na výber máte z ihličnanov, rozmarínu, eukalyptu, šalvie, mäty alebo citrusových vôní. Množstvo kvapiek závisí od veľkosti sauny a vášho vkusu.

Esenciálne oleje sa s obľubou využívajú aj v starostlivosti o pleť, lokálnych obkladoch, maskách na vlasy, v starostlivosti o ústnu hygienu...

Viete, akú majú životnosť esenciálne oleje, ako ich správne skladovať, či aké esenciálne oleje kombinovať? Všetko o esenciálnych olejoch si prečítate na našom blogu.