FARBIVÁ A VÔNE

Esenciálny olej, Petitgrain, 500 ml

Skladom: 0 bal.
Kód produktu: EON066_500
INCI: Citrus Aurantium Amara Leaf /Twig Oil
Krajina pôvodu: Paraguaj
Dátum minimálnej trvanlivosti: 11/2022
Šarža: LOT0004794
Jednotková cena: 189,98 € / l

94,99 € s DPH

Popis produktu

Esenciálny olej Petitgrain sa získava parnou destiláciou zo stromu horkého pomaranča, konkrétne z listov a vetvičiek. Vďaka svojej výraznej osviežujúcej vôni, jemne drevitej, ale stále kvetinovej, našiel svoje uplatnenie najmä v aromaterapii, na zmiernenie príznakov depresie, ale aj emočných stavov, ako sú úzkosť, stres, hnev a strach.
Používa sa tiež v parfumérii ako zložka v sprejoch, parfumoch, mliekach, kolínskych, pričom je obľúbenou prísadou v dámskej aj pánskej pleťovej a vlasovej kozmetike.
Okrem toho má aj deodorizačné a antiseptické vlastnosti.
Počas tehotenstva zmierňuje nevoľnosť a odstraňuje nutkanie vracať.

Všetky dodávané suroviny sú v kozmetickej kvalite, nevhodné na vnútorné použitie. Pri manipulácii používajte vhodné ochranné prostriedky.

Esenciálne oleje alebo tiež éterické oleje sú prírodné aromatické látky, ktoré pochádzajú z rôznych častí rastlín - kmeňov, koreňov, semien, kvetov, listov a pod. Rastlinám dodávajú ich charakteristickú vôňu a okrem toho majú aj ochranné účinky. Ich chemické zloženie je pomerne komplikované. Silice sa získavajú z rastlín najčastejšie destiláciou, extrakciou alebo lisovaním. Esenciálne oleje sú čisté a veľmi ľahko sa vstrebajú do pokožky. Sú rozpustné v tukoch.

Ako môžete esenciálne oleje využiť?
Výroba kozmetiky a mydiel – potrebné množstvo esenciálneho oleja závisí od konkrétneho receptu a vyrábaného množstva.
Inhalácia - nakvapkajte 3 až 8 kvapiek EO do aromalampy, záleží na veľkosti miestnosti.
Kúpeľ - 3 až 8 kvapiek rozmiešajte v 1 dcl mlieka alebo v lyžičke medu.
Masáž - do rastlinného oleja lisovaného za studena (cca 50 ml) pridajte 5 - 15 kvapiek esenciálneho oleja a dobre premiešajte. Príjemnú masáž ?
Sauna – do sauny sa používajú najčastejšie svieže a čistiace oleje. Na výber máte z ihličnanov, rozmarínu, eukalyptu, šalvie, mäty alebo citrusových vôní. Podľa veľkosti sauny a vášho vkusu použite 10 - 20 kvapiek.
Starostlivosť o pleť - 1 kvapka EO.
Lokálne použitie - 5 až 10 kvapiek EO.
Maska na vlasy - 2 kvapky EO.

CAS: 68916-04-1 / 72968-50-4

Viac o tomto esenciálnom oleji si môžete prečítať na našom blogu a tiež v sekcii návody, kde sú uverejnené recepty a spôsoby použitia.

Viete, akú majú životnosť esenciálne oleje, ako ich správne skladovať, či aké esenciálne oleje kombinovať? Všetko o esenciálnych olejoch si prečítate na našom blogu.

Tento web používa súbory cookies. Prehliadaním webu vyjadrujete súhlas s ich používaním. Viac informácií.