PRÍSADY DO KOZMETIKY

Karagénan, 1 kg

Skladom: 5 bal.
Kód produktu: STA025_1000
INCI: Carrageenan
Krajina pôvodu:
Dátum minimálnej trvanlivosti:
01/2025
Šarža:
560
Jednotková cena: 47,99 € / kg

47,99 € s DPH

Popis produktu


Karagénan (E 407) je zahusťovadlo vyrobené z červenej morskej riasy Chondrus crispus, ktoré sa využíva ako zahusťovadlo, želírujúca látka a stabilizátor. Karagénan je vegánskou verziou živočíšnej želatíny.

V kozmetike slúži ako emulgátor. Pre vysoký obsah minerálov ako zinok, mangán, vápnik a horčík je výborný prostriedok na výživu pokožky.
Gély s karagénanom sú jemné a hydratujú pokožku i vlasy (v šampónoch uľahčuje rozčesávanie vlasov, ktoré sú potom hladké a lesklé), posilňuje štruktúru vlasu a obnovuje jeho elasticitu.

Vykazuje veľmi dobrú kompatibilitu s povrchovoaktívnymi látkami, čo umožňuje vytvoriť penivý gél. Je stabilný v širokom rozsahu pH.
Je nerozpustný v studenej vode, ale ľahko rozpustný v horúcej vode (80-90°C), nerozpustný v organických rozpúšťadlách a rastlinných olejoch.

Existujú tri druhy karagénanu: Kappa Karagenan má jednu skupinu sulfát disacharid, Iota Karagenan má dva sulfáty a Lambda-Karagenan má tri.

V našej ponuke nájdete Kappa Karagenan.

Stupeň bezpečnosti suroviny podľa EWG: 1

Všetky dodávané suroviny sú v kozmetickej kvalite, nevhodné na vnútorné použitie. Pri manipulácii používajte vhodné ochranné prostriedky.