ZÁKLADNÉ SUROVINY

Kyselina citrónová, monohydrát 5 kg

Skladom: 106 bal.
Kód produktu: KYS001_5
INCI: Citric acid
Krajina pôvodu: Čína, Turecko
Dátum minimálnej trvanlivosti:
01/2025
Šarža:
THY2301033
Jednotková cena: 4,80 € / kg

23,99 € s DPH

Popis produktu


Potravinárska kyselina citrónová (známa tiež ako E330) je nevyhnutnou ingredienciou pri výrobe šumivých bômb do kúpeľa (bath bombs) a tiež nenahraditeľným pomocníkom pri domácom upratovaní. Oceníte ju aj pri výrobe šampónov, krémov, tekutých mydiel, sprchových gélov, čistiacich a pracích prostriedkov a lakov na nechty.

Do kozmetických výrobkov sa pridáva za účelom vyrovnania a udržania pH, predĺženia životnosti produktov, ale tiež čistí, bieli a sťahuje pokožku.
Kyselina citrónová sa prirodzene vyskytuje v rastlinách ako citrusy, maliny, ostružiny. Je veľmi dobre rozpustná vo vode aj v alkohole.
Ide o biely jemný kryštalický prášok.

Kyselina citrónová sa vyskytuje ako monohydrát alebo bezvodá kyselina citrónová. Monohydrát kyseliny citrónovej obsahuje 1 molekulu vody a kryštalizuje za studena, kým bezvodá kyselina citrónová kryštalizuje za tepla. Kryštáliky bezvodej kyseliny citrónovej sú menšie a jemnejšie.

Všetky dodávané suroviny sú v kozmetickej kvalite, nevhodné na vnútorné použitie. Pri manipulácii používajte vhodné ochranné prostriedky.


Na stiahnutie