ZÁKLADNÉ SUROVINY

Mangové maslo, rafinované, 500 g

Skladom: 14 bal.
Kód produktu: BUT605_500
INCI: Mangifera Indica Seed Butter
Krajina pôvodu: Taliansko
Dátum minimálnej trvanlivosti: 5/2023
Šarža: LOT0011679
Jednotková cena: 16,98 € / kg

8,49 € s DPH

Popis produktu

Mangové maslo (mango butter) je polotvrdé maslo s jemne žltou farbou. Topí sa prlibližne pri 32°C. Získava sa z jadier plodu manga lisovaním. Ide o čisté maslo, bez pridania akýchkoľvek iných látok.
Má podobné využitie ako bambucké a kakaové maslo, avšak okrem hlbokej hydratácie pokožky je navyše plné prírodných antioxidantov a vitamínov, ktoré oživujú a zjemňujú pokožku. Vyskúšajte ho pridať do svojich krémov, telových mliek a vlasových prípravkov. Vďaka svojej ľahkej štruktúre je ideálne na použitie na oblasť krku, tváre a nôh, kde bambucké alebo kakaové maslo môžu byť príliš ťažké. Ideálne je aj v kombinácii s bambuckým maslom.
Tak ako aj iné maslá je možné ho použiť priamo na pokožku aj ako masážny olej. Ľahko sa vpíja do pokožky a nezanecháva ju mastnú. Pomáha tiež v boji so suchou pokožkou, pomáha liečiť vyrážky, ekzémy a dermatitídu. Výborné je aj na bodnutia hmyzom, spáleniny od slnka a strie.
Pri použití v mydle vytvára stabilné a tvrdé mydlo s dobrou penivosťou.

Všetky dodávané suroviny sú v kozmetickej kvalite, nevhodné na vnútorné použitie. Pri manipulácii používajte vhodné ochranné prostriedky.

CAS n°: 90063-86-8

Viete, čo je to vlastne rastlinné maslo, z čoho sa skladá, aké kvalitatívne parametre sú dôležité pri výbere masla, či aké formy úpravy a spracovania môžete nájsť na trhu?
Navštívte náš blog a dozviete sa viac:
RASTLINNÉ MASLÁ V KOZMETIKE

Tento web používa súbory cookies. Prehliadaním webu vyjadrujete súhlas s ich používaním. Viac informácií.