ZÁKLADNÉ SUROVINY

Sacha Inchi olej, LZS, BIO kvalita 500 ml

Skladom: 0 bal.
Kód produktu: OL770_500
INCI: Plukenetia Volubilis Seed Oil
Krajina pôvodu: Peru
Dátum minimálnej trvanlivosti: 12/2018
Šarža: L000230276
Jednotková cena 119,98 € / l

59,99 € s DPH

Popis produktu

Sacha Inchi (Sacha Inchi oil) - olej s podivným názvom, pri ktorom aspoň pár sekúnd rozmýšľame nad tým, ako jeho názov správne vysloviť. Pomôžeme vám, je to \"saša inči\" :).
Je lisovaný za studena zo semien a dužiny plodov stromu Plukentia volubilis alebo pracaxi. Má BIO certifikát od Soil Assosiation.
Ide o olej s vysokým obsahom omega-3 mastných kyselín (až 48%). Obsahuje tiež okolo 35 % omega-6 mastných kyselín, 9 % omega-9 a vitamín A a E - čiže spolu až 93% nenasýtených mastných kyselín. Hneď za ním je pupalkový oelj s 86% obsahom nenasýtených mastných kyslín a ľanový olej s obsahom 78 %.

Omega-3 mastné kyseliny pomáhajú pokožke zadržiavať vlhkosť, regulovať produkciu mau a udržiavať jej elasticitu. Pomáha predchádzať vonkajším prejavom starnutia a má tiež protizápalové účinky na pokožku. Je výborný na mastnú pokožku, neupcháva póry nezanecháva mastný pocit.

Jeho ďalším plusom je to, že jeho výroba je udržateľná a hospodárna. Strom plodí ovocie až 75 rokov, čo je pomerne dlhý cyklus. Ide o celoročnú plodinu a náklady na jej pestovanie sú nízke.

Dodávame výlučne ako ingredienciu na výrobu kozmetiky. Pri manipulácii používajte vhodné ochranné prostriedky.

CAS n°: 68956-68-3

Na stiahnutie

Tento web používa súbory cookies. Prehliadaním webu vyjadrujete súhlas s ich používaním. Viac informácií.