PRÍSADY DO KOZMETIKY

Vitamín C stabilizovaný, Ascorbyl Palmitate, 5 g

Skladom: 17 g
Kód produktu: VIT008_5
INCI: Ascorbyl Palmitate
Krajina pôvodu:
Dátum minimálnej trvanlivosti:
12/2024
Šarža:
SCL146166030

4,99 € s DPH

Popis produktu


Vitamín C prináša skvelé benefity pre pokožku, vyživuje ju, slúži ako antioxidant, pomáha zmierňovať prejavy starnutia pleti a tmavé škvrny.

Nevýhodou klasického vitamínu C, čiže čistej kyseliny askorbovej, je malá stabilita vo vodnom prostredí, tento vitamín ľahko podlieha oxidácii, ktorá je iba čiastočne spomalená pridaním vitamínu E či iných antioxidantov.

Askorbyl palmitát je ester vitamínu C schválený Ecocertom (jeho stabilná forma, má dlhotrvajúce účinky) a vzniká spojením kyseliny askorbovej a kyseliny palmitovej. Má podobné účinky ako kyselina askorbová, navyše sa rýchlejšie vstrebáva do pokožky a v bunkách tak pôsobí ako výborný antioxidant. Je veľmi nestabilný (citlivý na teplo a svetlo). Nepatrí však medzi alergény a nedráždi pokožku, preto nevadí aj tej najcitlivejšej pleti.

Získava sa esterifikáciou kyseliny askorbovej (fermentácia) a kyseliny palmitovej (palmový olej).

Táto stabilizovaná forma vitamínu C sa rýchlejšie vstrebáva do pokožky a v bunkách tak pôsobí ako výborný antioxidant (najmä v spojení s vitamínom E). Zabraňuje starnutiu pokožky a tvorbe vrások, dodáva pleti pružnosť a elasticitu. Vďaka svojej bieliacej schopnosti pomáha bojovať so stareckými a pigmentovými škvrnami, hojí svetlé strie a jazvy. Má protizápalové účinky, vďaka čomu je vhodný pri liečbe akné.

Nepatrí medzi alergény a nedráždi pokožku, preto nevadí aj tej najcitlivejšej pleti. Avšak prípravky s jeho obsahom sú citlivé na teplo  a svetlo.

Je lipofilný, to znamená, že sa rozpúšťa v olejoch či esteroch olejov a pridáva sa do zahriatej olejovej fázy. V olejovej fáze sa úplne nerozpustí a nevytvára preto úplne priehľadné oleje. V maslách alebo emulziách je však veľmi stabilný.

Vitamín C je citlivý na prítomnosť kovov, preto je vhodné do výrobkov pridať súčasne chelátory a vitamín E pre zlepšenie vlastností, neodporúča sa kombinovať s ílmi.

Jedná sa o vegánsky vitamín C, synteticky pripravený z 15 % prírodného pôvodu.

Dávkovanie: 0,1-0,2 % ako antioxidant (na ochranu produktov) ideálne v kombinácii s vitamínom E , 0,1-1 % ako aktívna surovina

Hodnotenie podľa EWG: 1

Všetky dodávané suroviny sú v kozmetickej kvalite, nevhodné na vnútorné použitie. Pri manipulácii používajte vhodné ochranné prostriedky.

Na stiahnutie