ZÁKLADNÉ SUROVINY

Bambucké maslo, rafinované, 1 kg

Skladom: 763 bal.
Kód produktu: BUT100_1000
INCI: Butyrospermum Parkii (Shea) butter
Krajina pôvodu: Ghana
Dátum minimálnej trvanlivosti:
04/2026
Šarža:
17905
Jednotková cena: 10,29 € / kg

10,29 € s DPH

Popis produktu


Bambucké maslo, známe tiež ako shea butter, sa vyrába z orechov Afrického stromu Shea tree. Je rafinované teda prešlo procesom, pri ktorom bolo zbavené vône a farby. 

Vďaka obsahu vitamínov A, E, F a minerálov, je najobľúbenejšou zložkou prírodnej kozmetiky. Zabraňuje prejavom starnutia a regeneruje poškodenú pleť. Zlepšuje krvný obeh v tkanivách a urýchľuje hojenie. Ideálne na liečbu kožných alergií, ekzémov, popraskanej a zhrubnutej pokožky. Obsahuje prirodzený UV faktor 6, preto môže byť súčasťou opaľovacích prípravkov. Zvyšuje obranyschopnosť pokožky.

Chráni ju pred infekciami a vonkajšími poveternostnými vplyvmi ako sú mráz či vietor. Pomáha bojovať proti striám. Vhodné pre tehotné ženy aj na citlivú detskú pokožku. Nevhodné pre ľudí s alergiou na orechy.

Maslo možno použiť na výrobu krémov, mydiel, telových mliek, kondicionérov a balzamov.

Bližšie informácie o kvalite výrobku nájdete v ateste, ktorý aktualizujeme vždy s novou šaržou.

Všetky dodávané suroviny sú v kozmetickej kvalite, nevhodné na vnútorné použitie. Pri manipulácii používajte vhodné ochranné prostriedky.

Viete, čo je to vlastne rastlinné maslo, z čoho sa skladá, aké kvalitatívne parametre sú dôležité pri výbere masla, či aké formy úpravy a spracovania môžete nájsť na trhu? Navštívte náš blog a dozviete sa viac: RASTLINNÉ MASLÁ V KOZMETIKE