ZÁKLADNÉ SUROVINY

Bambucké maslo, nerafinované 25 kg

Skladom: 0 bal.
Kód produktu: BUT102_25000
INCI: Butyrospermum Parkii Butter
Krajina pôvodu: Ghana
Dátum minimálnej trvanlivosti: 2/2024 + 11/2023
Šarža: LOT0014047 + 456732
Jednotková cena: 11,20 € / kg

279,99 € s DPH

Popis produktu

Bambucké maslo, nerafinované

Bambucké maslo (známe tiež ako shea butter) sa vyrába z orechov Afrického stromu Shea tree. Toto nerafinované maslo je krémovo žlté s jemne orechovou vôňou.

Vďaka obsahu vitamínov A, E, F a minerálov je najobľúbenejšou zložkou prírodnej kozmetiky. Zabraňuje prejavom starnutia a regeneruje poškodenú pleť. Zlepšuje krvný obeh v tkanivách a urýchľuje hojenie. Ideálne na liečbu kožných alergií, ekzémov, popraskanej a zhrubnutej pokožky. Obsahuje prirodzený UV faktor 6, preto môže byť súčasťou opaľovacích prípravkov. Zvyšuje obranyschopnosť pokožky. Chráni ju pred infekciami a vonkajšími poveternostnými vplyvmi ako sú mráz či vietor. Pomáha bojovať proti striám.

Vhodné pre tehotné ženy aj citlivú detskú pokožku. Nerafinované maslo obsahuje oveľa viac vitamínov a cenných látok. Nevhodné pre ľudí s alergiou na orechy. Maslo možno použiť na výrobu krémov, mydiel, telových mliek, kondicionérov a balzamov.

Bližšie informácie o kvalite výrobku nájdete v ateste, ktorý aktualizujeme vždy s novou šaržou.

Všetky dodávané suroviny sú v kozmetickej kvalite, nevhodné na vnútorné použitie. Pri manipulácii používajte vhodné ochranné prostriedky. 

Viete, čo je to vlastne rastlinné maslo, z čoho sa skladá, aké kvalitatívne parametre sú dôležité pri výbere masla, či aké formy úpravy a spracovania môžete nájsť na trhu? Navštívte náš blog a dozviete sa viac: RASTLINNÉ MASLÁ V KOZMETIKE