BUĎTE HVIEZDOU VĎAKA SQUALANU

Naspäť16. 08. 2019 Články
Včera sme si popísali, aký úžasný produkt prírody je olivový a trstinový squalane/skvalán.
Aj ako sa dá po domácky aplikovať do rôznych sér proti vráskam.
Skvalán je ale možné používať aj samostatne, ako 100% prírodný produkt. Keďže je súčasťou mnohých kozmetických produktov, kde nahrádza umelé silikóny, viete ho použiť priamo s make upom.
 
Ak patríte k tým ženám, ktoré si nevedia predstaviť opustiť domov bez make upu, práve pre Vás sú tieto tipy ako stvorené ;-)
Bez ohľadu na to, aký kvalitný make up máte, základom výsledného dokonalého zjavu je aj tak hladká a hodvábna pleť, na ktorú sa make up výborne nanáša. A práve aplikácia skvalánu Vašu pleť na make up pripraví. Tento postup dokonca používajú a odporúčajú svetoví maskéri celebrít.

Ako teda na to?

1. PODKLADOVÁ ZLOŽKA

Základom je dôkladne očistiť pleť, naniesť Váš obľúbený krém a následne použiť čistý skvalán. A až potom naniesť vrstvu make up. Skvalán tu pôsobí ako náhrada podkladu pod make up a keďže je prírodnou náhradou silikónov a výborne hydratuje, zabezpečí bezchybné, hladké a rovnomerné nanášanie make upu.

2. ZÁKLAD

Primiešajte skvalán pomocou hubky do tekutého základu Vášho make upu a naneste na pokožku. Skvalán je bežnou súčasťou tekutých make upov, takže jeho pridávaním bude Váš make up oveľa hydratovanejší.
TIP: Zdá sa Vám, že ste si vybrali nesprávny ("suchý") make up pre Vašu pleť? Nevyhadzujte ho, skúste pri nanášaní primiešať skvalán a možno tým dosiahnete správnu konzistenciu práve pre Vašu pleť ;-)

3. OBOČIE

Rovnako ako vlasy, aj obočie potrebuje starostlivosť a hydratáciu. Skvalán je výbornou voľbou, maskéri ho používajú ako istý gél a kondicionér v jednom - udržiava obočie pekné, upravené a vyživené.

4.LÍCNE KOSTI

A na záver perfektná vychytávka, ktorá by Vám asi nenapadla :-P Je tak trochu proti pravidlám dokonalého líčenia. Práve tu vidno, že výnimky potvrdzujú pravidlo :-)
Po kompletnom nalíčení naneste malé množstvo skvalánu jemným dotykom na Vaše lícne kosti. Budete prekvapené, aký jemný žiarivý tón dodá Vašemu dokonalému výzoru.Vyskúšajte triky so skvalánom a zažiarte ako celebrity ;-)
Tento web používa súbory cookies. Prehliadaním webu vyjadrujete súhlas s ich používaním. Viac informácií.