ZÁKLADNÉ SUROVINY

Epsomská soľ, síran horečnatý, chem. čistá 5 kg

Skladom: 24 bal.
Kód produktu: SOL100_5
INCI: Magnesium Sulfate Heptahydrate
Krajina pôvodu: Nemecko
Dátum minimálnej trvanlivosti: 6/2025 + 1/2026
Šarža: 2120000090 + 2121000003
Jednotková cena: 3,20 € / kg

15,99 € s DPH

Popis produktu

Epsomská soľ je známa tiež ako horká soľ alebo síran horečnatý (heptahydrát - MgSO4 x 7H2O). Je zložená z minerálov horčíka a síranu, ktoré sa ľahko vstrebávajú cez pokožku, preto sa táto soľ využíva v kozmetike najmä do kúpeľa. Kúpeľ v epsomskej soli pomáha uvoľniť nervový systém, napomáha pri liečbe kožných problémov, tíši bolesť chrbta a končatín a uvoľňuje svalové napätie. Okrem iného pomáha epsomská soľ aj zbavovaniu sa škodlivých látok a kúpeľ v nej je prospešný aj pri problémoch so srdcom (znižuje nepravidelný srdcový rytmus, bráni kôrnateniu tepien, znižuje krvné zrazeniny a krvný tlak). Môžete ju použiť aj do peelingu.

Naša epsomská soľ má kvalitu FCC (Food Chemical Codex), čím spĺňa prísne kritériá na použite v potravinárskom priemysle. V prípade zachovania potravinárskej kvality odporúčame objednávať celé balenie, t.j. 25 kg, pretože produkt je prebaľovaný v nepotravinárskej prevádzke.

Všetky dodávané suroviny sú v kozmetickej kvalite, nevhodné na vnútorné použitie. Pri manipulácii používajte vhodné ochranné prostriedky.

CAS n°: 10034-99-8

Tento web používa súbory cookies. Prehliadaním webu vyjadrujete súhlas s ich používaním. Viac informácií.